JOVIS 98 TRADING SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, Str. GORUNULUI, 10, 1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 593.556 RON | 593.675 RON | 439.196 RON | 148.566 RON | 154.479 RON | 701.423 RON | 139.049 RON | 562.374 RON | 252.985 RON | 433.754 RON | 342.320 RON | 149.513 RON | 14.684 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 560.606 RON | 563.058 RON | 533.407 RON | 24.165 RON | 29.651 RON | 869.187 RON | 149.338 RON | 719.849 RON | 277.150 RON | 494.089 RON | 479.015 RON | 202.228 RON | 97.948 RON | 0 RON | 2 |
| 2021 | 741.975 RON | 741.975 RON | 527.192 RON | 206.502 RON | 214.783 RON | 777.730 RON | 103.678 RON | 674.052 RON | 483.652 RON | 291.021 RON | 419.744 RON | 227.460 RON | 3.057 RON | 0 RON | 2 |
| 2022 | 509.665 RON | 510.070 RON | 458.476 RON | 46.749 RON | 51.594 RON | 858.733 RON | 47.904 RON | 810.829 RON | 530.402 RON | 309.572 RON | 545.967 RON | 280.051 RON | 18.759 RON | 0 RON | 2 |
| 2023 | 510.984 RON | 511.018 RON | 449.763 RON | 56.578 RON | 61.255 RON | 1.038.012 RON | 184.489 RON | 853.523 RON | 586.979 RON | 432.274 RON | 578.317 RON | 275.044 RON | 18.759 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 731.723 RON | 733.038 RON | 623.687 RON | 94.637 RON | 109.351 RON | 1.081.410 RON | 103.555 RON | 977.855 RON | 681.616 RON | 371.073 RON | 543.987 RON | 438.141 RON | 28.843 RON | 122 RON | 1 |
| 2025 | 237.862 RON | 240.444 RON | 371.384 RON | −133.031 RON | −130.940 RON | 973.642 RON | 26.428 RON | 947.214 RON | 548.585 RON | 396.289 RON | 583.802 RON | 329.281 RON | 28.843 RON | 75 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4322 — Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Top format din 2,341 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−133.031 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 593,6 K RON | 560,6 K RON | 742,0 K RON | 509,7 K RON | 511,0 K RON | 731,7 K RON | 237,9 K RON |
| Venituri totale | 593,7 K RON | 563,1 K RON | 742,0 K RON | 510,1 K RON | 511,0 K RON | 733,0 K RON | 240,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 439,2 K RON | 533,4 K RON | 527,2 K RON | 458,5 K RON | 449,8 K RON | 623,7 K RON | 371,4 K RON |
| Rezultat net | 148,6 K RON | 24,2 K RON | 206,5 K RON | 46,7 K RON | 56,6 K RON | 94,6 K RON | −133,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 418,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,39 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 0,92 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,09 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,46 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 0,41 |
| Durata stocaj (zile) | 896 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,72 |
| Durata încasare (zile) | 505 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 433,8 K RON | 701,4 K RON | 61,8% |
| 2020 | 494,1 K RON | 869,2 K RON | 56,8% |
| 2021 | 291,0 K RON | 777,7 K RON | 37,4% |
| 2022 | 309,6 K RON | 858,7 K RON | 36,1% |
| 2023 | 432,3 K RON | 1,04 M RON | 41,6% |
| 2024 | 371,1 K RON | 1,08 M RON | 34,3% |
| 2025 | 396,3 K RON | 973,6 K RON | 40,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 593,6 K RON | 560,6 K RON | 742,0 K RON | 509,7 K RON | 511,0 K RON | 731,7 K RON | 237,9 K RON | ▼ 67,5% |
| Rezultat net | 148,6 K RON | 24,2 K RON | 206,5 K RON | 46,7 K RON | 56,6 K RON | 94,6 K RON | −133,0 K RON | ▼ 240,6% |
| Total active | 701,4 K RON | 869,2 K RON | 777,7 K RON | 858,7 K RON | 1,04 M RON | 1,08 M RON | 973,6 K RON | ▼ 10,0% |
| Capitaluri proprii | 253,0 K RON | 277,2 K RON | 483,7 K RON | 530,4 K RON | 587,0 K RON | 681,6 K RON | 548,6 K RON | ▼ 19,5% |
| Datorii totale | 433,8 K RON | 494,1 K RON | 291,0 K RON | 309,6 K RON | 432,3 K RON | 371,1 K RON | 396,3 K RON | ▲ 6,8% |
| Lichiditate curentă | 1,30 | 1,46 | 2,32 | 2,62 | 1,97 | 2,64 | 2,39 | ▼ 9,3% |
| Marjă netă (%) | 25,03 | 4,31 | 27,83 | 9,17 | 11,07 | 12,93 | -55,93 | ▼ 532,6% |
| Scor bonitate | 72 | 62 | 100 | 82 | 82 | 100 | 57 | ▼ 43,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Lichiditate curentă bună (2.39), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 57/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 418,6 K RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.