TRUE MARKET SHOES S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4, Naţiunile Unite, 3-5, B2, 1, 5, 28, 40012, 4
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 292.860 RON | 293.280 RON | 74.767 RON | 209.920 RON | 218.513 RON | 210.529 RON | 0 RON | 210.529 RON | 210.120 RON | 409 RON | 3.973 RON | 171 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 299.300 RON | 299.300 RON | 90.034 RON | 206.272 RON | 209.266 RON | 423.276 RON | 0 RON | 423.276 RON | 416.392 RON | 6.884 RON | 12.290 RON | 19.439 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 0 RON | 0 RON | 3.411 RON | −3.411 RON | −3.411 RON | 418.889 RON | 0 RON | 418.889 RON | 412.981 RON | 5.908 RON | 12.290 RON | 19.210 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 413.525 RON | 0 RON | 413.525 RON | 412.981 RON | 544 RON | 12.290 RON | 19.210 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4791 — Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Top format din 7,289 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 292,9 K RON | 299,3 K RON | 0 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 293,3 K RON | 299,3 K RON | 0 RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 74,8 K RON | 90,0 K RON | 3,4 K RON | 0 RON |
| Rezultat net | 209,9 K RON | 206,3 K RON | −3,4 K RON | 0 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −146,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 760,16 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 737,56 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 702,25 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 760,16 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 409 RON | 210,5 K RON | 0,2% |
| 2023 | 6,9 K RON | 423,3 K RON | 1,6% |
| 2024 | 5,9 K RON | 418,9 K RON | 1,4% |
| 2025 | 544 RON | 413,5 K RON | 0,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 292,9 K RON | 299,3 K RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | 209,9 K RON | 206,3 K RON | −3,4 K RON | 0 RON | – |
| Total active | 210,5 K RON | 423,3 K RON | 418,9 K RON | 413,5 K RON | ▼ 1,3% |
| Capitaluri proprii | 210,1 K RON | 416,4 K RON | 413,0 K RON | 413,0 K RON | ▲ 0,0% |
| Datorii totale | 409 RON | 6,9 K RON | 5,9 K RON | 544 RON | ▼ 90,8% |
| Lichiditate curentă | 514,74 | 61,49 | 70,90 | 760,16 | ▲ 972,1% |
| Marjă netă (%) | 71,68 | 68,92 | – | – | – |
| Scor bonitate | 87 | 80 | 67 | 75 | ▲ 11,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2022, reflectând o contracție a activității.
- •Lichiditate curentă bună (760.16), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.