MARATHON SERVICII COMERT SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, Calea Crângasi, 3, 2, 1, 7, 28, 0, 6
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 1.326.416 RON | 1.401.774 RON | 911.085 RON | 478.353 RON | 490.689 RON | 940.564 RON | 458.330 RON | 482.234 RON | 764.362 RON | 138.466 RON | 29.312 RON | 362.797 RON | 49.470 RON | 11.734 RON | 5 |
| 2024 | 1.493.255 RON | 1.542.729 RON | 962.853 RON | 535.974 RON | 579.876 RON | 1.128.302 RON | 298.410 RON | 829.892 RON | 799.766 RON | 340.270 RON | 126.805 RON | 631.744 RON | 0 RON | 11.734 RON | 6 |
| 2025 | 1.206.109 RON | 1.206.113 RON | 894.932 RON | 261.683 RON | 311.181 RON | 1.005.345 RON | 229.587 RON | 775.758 RON | 605.888 RON | 411.191 RON | 193.643 RON | 572.962 RON | 0 RON | 11.734 RON | 6 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (8)
- 2910 Fabricarea autovehiculelor de transport rutier
- 2920 Producția de caroserii pentru autovehicule; fabricarea de remorci și semiremorci
- 2931 Fabricarea de echipamente electrice și electronice pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
- 2932 Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
- 3099 Fabricarea altor mijloace de transport n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
2511 — Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
Top format din 475 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,33 M RON | 1,49 M RON | 1,21 M RON |
| Venituri totale | 1,40 M RON | 1,54 M RON | 1,21 M RON |
| Cheltuieli totale | 911,1 K RON | 962,9 K RON | 894,9 K RON |
| Rezultat net | 478,4 K RON | 536,0 K RON | 261,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,22 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,89 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,42 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,02 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,45 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 6,23 |
| Durata stocaj (zile) | 59 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,11 |
| Durata încasare (zile) | 173 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 138,5 K RON | 940,6 K RON | 14,7% |
| 2024 | 340,3 K RON | 1,13 M RON | 30,2% |
| 2025 | 411,2 K RON | 1,01 M RON | 40,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,33 M RON | 1,49 M RON | 1,21 M RON | ▼ 19,2% |
| Rezultat net | 478,4 K RON | 536,0 K RON | 261,7 K RON | ▼ 51,2% |
| Total active | 940,6 K RON | 1,13 M RON | 1,01 M RON | ▼ 10,9% |
| Capitaluri proprii | 764,4 K RON | 799,8 K RON | 605,9 K RON | ▼ 24,2% |
| Datorii totale | 138,5 K RON | 340,3 K RON | 411,2 K RON | ▲ 20,8% |
| Lichiditate curentă | 3,48 | 2,44 | 1,89 | ▼ 22,6% |
| Marjă netă (%) | 36,06 | 35,89 | 21,70 | ▼ 39,5% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 75 | ▼ 21,1% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (261,7 K RON).
- •Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,22 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.