Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

SOVIRA RUTIER SRL

CUI: 34639816 J40/7114/2015 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 34639816
Cod înmatriculare J40/7114/2015
EUID ROONRC.J40/7114/2015
Data înmatriculării 2015-06-11
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 11 ani
Salariați (2021) 2 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, SPORTULUI, 57, 2

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 2
Sector: 2
Stradă: SPORTULUI
Număr: 57

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 783.789 RON 793.657 RON 769.322 RON 20.306 RON 24.335 RON 461.448 RON 24.907 RON 436.541 RON 135.692 RON 325.756 RON 0 RON 182.366 RON 0 RON 0 RON 3
2020 639.936 RON 646.038 RON 620.542 RON 21.417 RON 25.496 RON 439.758 RON 1.889 RON 437.869 RON 157.109 RON 281.541 RON 2 RON 166.966 RON 0 RON −1.108 RON 2
2021 350.193 RON 376.511 RON 344.143 RON 28.759 RON 32.368 RON 248.815 RON 1.514 RON 247.301 RON 185.869 RON 61.957 RON 2 RON 38.999 RON 0 RON −989 RON 2

Reprezentanți și administratori (1)

NICU SOREL
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Raport Economico-Financiar

2019–2021

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2021
350,2 K RON
Rezultat Net 2021
28,8 K RON
Total Active 2021
248,8 K RON
Scor Bonitate
90/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 90/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 201920202021
Cifra de afaceri 783,8 K RON 639,9 K RON 350,2 K RON
Venituri totale 793,7 K RON 646,0 K RON 376,5 K RON
Cheltuieli totale 769,3 K RON 620,5 K RON 344,1 K RON
Rezultat net 20,3 K RON 21,4 K RON 28,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2022 (regresie liniară): 157,7 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2021

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 3,99 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 3,99 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 3,36 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 4,02 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2021)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate1,5 K RON (0.6%)
Active circulante247,3 K RON (99.4%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri2 RON
Creanțe39,0 K RON
Numerar208,3 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2021)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 175.096,50
Durata stocaj (zile) 0
Rotație creanțe (ori/an) 8,98
Durata încasare (zile) 41

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
9,2%
Marjă netă
8,2%
ROA
11,6%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 325,8 K RON 461,4 K RON 70,6%
2020 281,5 K RON 439,8 K RON 64,0%
2021 62,0 K RON 248,8 K RON 24,9%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2021

90
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 201920202021 YoY
Cifra de afaceri 783,8 K RON 639,9 K RON 350,2 K RON ▼ 45,3%
Rezultat net 20,3 K RON 21,4 K RON 28,8 K RON ▲ 34,3%
Total active 461,4 K RON 439,8 K RON 248,8 K RON ▼ 43,4%
Capitaluri proprii 135,7 K RON 157,1 K RON 185,9 K RON ▲ 18,3%
Datorii totale 325,8 K RON 281,5 K RON 62,0 K RON ▼ 78,0%
Lichiditate curentă 1,34 1,56 3,99 ▲ 156,6%
Marjă netă (%) 2,59 3,35 8,21 ▲ 145,1%
Scor bonitate 57 75 90 ▲ 20,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2021 (28,8 K RON).
  • •Lichiditate curentă bună (3.99), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • •Scorul de bonitate de 90/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.

Riscuri identificate

  • •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2021.