Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
THORA DENT SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, CHIŞINĂU, 7, A1, A, 2, 8, 22142, 2, CAMERA NR.1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 1.181.341 RON | 1.181.794 RON | 1.008.584 RON | 161.846 RON | 173.210 RON | 678.613 RON | 6.136 RON | 672.477 RON | 338.610 RON | 340.003 RON | 445.539 RON | 184.779 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2020 | 1.231.727 RON | 1.232.270 RON | 1.102.449 RON | 118.320 RON | 129.821 RON | 726.723 RON | 3.050 RON | 723.673 RON | 118.561 RON | 608.162 RON | 508.421 RON | 177.118 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2022 | 1.840.188 RON | 1.840.791 RON | 1.698.437 RON | 129.475 RON | 142.354 RON | 999.829 RON | 100 RON | 999.729 RON | 494.886 RON | 504.943 RON | 665.253 RON | 302.755 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2023 | 1.937.183 RON | 1.938.342 RON | 1.899.902 RON | 23.626 RON | 38.440 RON | 1.018.617 RON | 100 RON | 1.018.517 RON | 518.513 RON | 500.104 RON | 625.219 RON | 328.432 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2024 | 2.177.834 RON | 2.178.237 RON | 2.056.035 RON | 59.953 RON | 122.202 RON | 1.121.399 RON | 4.699 RON | 1.116.700 RON | 578.466 RON | 542.933 RON | 759.703 RON | 243.340 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 2.158.880 RON | 2.158.893 RON | 2.046.144 RON | 96.874 RON | 112.749 RON | 1.275.710 RON | 3.207 RON | 1.272.503 RON | 675.341 RON | 600.369 RON | 707.234 RON | 174.016 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
- 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale
- 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4646 — Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale
Top format din 723 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,18 M RON | 1,23 M RON | 1,84 M RON | 1,94 M RON | 2,18 M RON | 2,16 M RON |
| Venituri totale | 1,18 M RON | 1,23 M RON | 1,84 M RON | 1,94 M RON | 2,18 M RON | 2,16 M RON |
| Cheltuieli totale | 1,01 M RON | 1,10 M RON | 1,70 M RON | 1,90 M RON | 2,06 M RON | 2,05 M RON |
| Rezultat net | 161,8 K RON | 118,3 K RON | 129,5 K RON | 23,6 K RON | 60,0 K RON | 96,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,47 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,12 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 0,94 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,65 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,12 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 3,05 |
| Durata stocaj (zile) | 120 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 12,41 |
| Durata încasare (zile) | 29 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 340,0 K RON | 678,6 K RON | 50,1% |
| 2020 | 608,2 K RON | 726,7 K RON | 83,7% |
| 2022 | 504,9 K RON | 999,8 K RON | 50,5% |
| 2023 | 500,1 K RON | 1,02 M RON | 49,1% |
| 2024 | 542,9 K RON | 1,12 M RON | 48,4% |
| 2025 | 600,4 K RON | 1,28 M RON | 47,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,18 M RON | 1,23 M RON | 1,84 M RON | 1,94 M RON | 2,18 M RON | 2,16 M RON | ▼ 0,9% |
| Rezultat net | 161,8 K RON | 118,3 K RON | 129,5 K RON | 23,6 K RON | 60,0 K RON | 96,9 K RON | ▲ 61,6% |
| Total active | 678,6 K RON | 726,7 K RON | 999,8 K RON | 1,02 M RON | 1,12 M RON | 1,28 M RON | ▲ 13,8% |
| Capitaluri proprii | 338,6 K RON | 118,6 K RON | 494,9 K RON | 518,5 K RON | 578,5 K RON | 675,3 K RON | ▲ 16,7% |
| Datorii totale | 340,0 K RON | 608,2 K RON | 504,9 K RON | 500,1 K RON | 542,9 K RON | 600,4 K RON | ▲ 10,6% |
| Lichiditate curentă | 1,98 | 1,19 | 1,98 | 2,04 | 2,06 | 2,12 | ▲ 3,0% |
| Marjă netă (%) | 13,70 | 9,61 | 7,04 | 1,22 | 2,75 | 4,49 | ▲ 63,3% |
| Scor bonitate | 77 | 62 | 85 | 85 | 90 | 85 | ▼ 5,6% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (96,9 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.12), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,47 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.