Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
SCALING CONVERSION GROUP S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, Constantin Brâncuşi, 17, M12, 1, 3, 30425, 3, parter
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 10.092 RON | 10.092 RON | 30.391 RON | −20.400 RON | −20.299 RON | 4.849 RON | 0 RON | 4.849 RON | −20.200 RON | 25.049 RON | 0 RON | 1.866 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 0 RON | 0 RON | 1.714 RON | −1.714 RON | −1.714 RON | 9.919 RON | 0 RON | 9.919 RON | −21.914 RON | 31.833 RON | 0 RON | 7.725 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 0 RON | 0 RON | 5.801 RON | −5.801 RON | −5.801 RON | 9.623 RON | 0 RON | 9.623 RON | −27.715 RON | 37.338 RON | 0 RON | 7.464 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 145.036 RON | 145.135 RON | 141.192 RON | 3.312 RON | 3.943 RON | 11.269 RON | 0 RON | 11.269 RON | −24.404 RON | 35.673 RON | 0 RON | 3.223 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 166.169 RON | 166.169 RON | 52.140 RON | 95.696 RON | 114.029 RON | 75.931 RON | 0 RON | 75.931 RON | 71.292 RON | 4.639 RON | 0 RON | 67.033 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (12)
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5912 Activități post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5920 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 9001 Activităţi de interpretare artistică (spectacole)
- 9002 Activităţi suport pentru interpretare artistică (spectacole)
- 9004 Activităţi de gestionare a sălilor de spectacole
Raport Economico-Financiar
2020–20241. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 10,1 K RON | 0 RON | 0 RON | 145,0 K RON | 166,2 K RON |
| Venituri totale | 10,1 K RON | 0 RON | 0 RON | 145,1 K RON | 166,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 30,4 K RON | 1,7 K RON | 5,8 K RON | 141,2 K RON | 52,1 K RON |
| Rezultat net | −20,4 K RON | −1,7 K RON | −5,8 K RON | 3,3 K RON | 95,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 201,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2024
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 16,37 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 16,37 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,92 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 16,37 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2024)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2024)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,48 |
| Durata încasare (zile) | 147 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 25,0 K RON | 4,8 K RON | 516,6% |
| 2021 | 31,8 K RON | 9,9 K RON | 320,9% |
| 2022 | 37,3 K RON | 9,6 K RON | 388,0% |
| 2023 | 35,7 K RON | 11,3 K RON | 316,6% |
| 2024 | 4,6 K RON | 75,9 K RON | 6,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2024
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 10,1 K RON | 0 RON | 0 RON | 145,0 K RON | 166,2 K RON | ▲ 14,6% |
| Rezultat net | −20,4 K RON | −1,7 K RON | −5,8 K RON | 3,3 K RON | 95,7 K RON | ▲ 2.789,4% |
| Total active | 4,8 K RON | 9,9 K RON | 9,6 K RON | 11,3 K RON | 75,9 K RON | ▲ 573,8% |
| Capitaluri proprii | −20,2 K RON | −21,9 K RON | −27,7 K RON | −24,4 K RON | 71,3 K RON | ▲ 392,1% |
| Datorii totale | 25,0 K RON | 31,8 K RON | 37,3 K RON | 35,7 K RON | 4,6 K RON | ▼ 87,0% |
| Lichiditate curentă | 0,19 | 0,31 | 0,26 | 0,32 | 16,37 | ▲ 5.081,4% |
| Marjă netă (%) | -202,14 | – | – | 2,28 | 57,59 | ▲ 2.425,9% |
| Scor bonitate | 19 | 30 | 15 | 40 | 100 | ▲ 150,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2024 (95,7 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (16.37), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 201,4 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2024.