Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
DD ACTIVE HR BUSINESS CONSULTING S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4, LEON VODĂ, 22, 40288, 4, CORP 1, SUBSOL, CAMERA 50
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 73.600 RON | 73.600 RON | 7.042 RON | 64.695 RON | 66.558 RON | 111.272 RON | 0 RON | 111.272 RON | 112.110 RON | 1.962 RON | 0 RON | 200 RON | 0 RON | 2.800 RON | 0 |
| 2020 | 94.900 RON | 94.900 RON | 6.407 RON | 86.408 RON | 88.493 RON | 199.802 RON | 0 RON | 199.802 RON | 198.518 RON | 4.084 RON | 0 RON | 200 RON | 0 RON | 2.800 RON | 0 |
| 2021 | 192.104 RON | 192.104 RON | 15.315 RON | 172.638 RON | 176.789 RON | 236.235 RON | 0 RON | 236.235 RON | 232.209 RON | 4.026 RON | 0 RON | 13.985 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 282.797 RON | 282.811 RON | 14.840 RON | 262.447 RON | 267.971 RON | 244.046 RON | 0 RON | 244.046 RON | 240.272 RON | 3.774 RON | 0 RON | 13.469 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 294.505 RON | 294.505 RON | 50.997 RON | 241.254 RON | 243.508 RON | 146.217 RON | 0 RON | 146.217 RON | 141.852 RON | 4.365 RON | 0 RON | 12.369 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 295.661 RON | 295.661 RON | 58.244 RON | 234.519 RON | 237.417 RON | 259.656 RON | 0 RON | 259.656 RON | 234.759 RON | 24.897 RON | 0 RON | 217.078 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 295.246 RON | 295.246 RON | 65.880 RON | 226.473 RON | 229.366 RON | 229.982 RON | 0 RON | 229.982 RON | 226.702 RON | 3.280 RON | 0 RON | 228.787 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (4)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7022 — Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
Top format din 6,527 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 73,6 K RON | 94,9 K RON | 192,1 K RON | 282,8 K RON | 294,5 K RON | 295,7 K RON | 295,2 K RON |
| Venituri totale | 73,6 K RON | 94,9 K RON | 192,1 K RON | 282,8 K RON | 294,5 K RON | 295,7 K RON | 295,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 7,0 K RON | 6,4 K RON | 15,3 K RON | 14,8 K RON | 51,0 K RON | 58,2 K RON | 65,9 K RON |
| Rezultat net | 64,7 K RON | 86,4 K RON | 172,6 K RON | 262,4 K RON | 241,3 K RON | 234,5 K RON | 226,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 385,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 70,12 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 70,12 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,36 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 70,12 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,29 |
| Durata încasare (zile) | 283 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 2,0 K RON | 111,3 K RON | 1,8% |
| 2020 | 4,1 K RON | 199,8 K RON | 2,0% |
| 2021 | 4,0 K RON | 236,2 K RON | 1,7% |
| 2022 | 3,8 K RON | 244,0 K RON | 1,6% |
| 2023 | 4,4 K RON | 146,2 K RON | 3,0% |
| 2024 | 24,9 K RON | 259,7 K RON | 9,6% |
| 2025 | 3,3 K RON | 230,0 K RON | 1,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 73,6 K RON | 94,9 K RON | 192,1 K RON | 282,8 K RON | 294,5 K RON | 295,7 K RON | 295,2 K RON | ▼ 0,1% |
| Rezultat net | 64,7 K RON | 86,4 K RON | 172,6 K RON | 262,4 K RON | 241,3 K RON | 234,5 K RON | 226,5 K RON | ▼ 3,4% |
| Total active | 111,3 K RON | 199,8 K RON | 236,2 K RON | 244,0 K RON | 146,2 K RON | 259,7 K RON | 230,0 K RON | ▼ 11,4% |
| Capitaluri proprii | 112,1 K RON | 198,5 K RON | 232,2 K RON | 240,3 K RON | 141,9 K RON | 234,8 K RON | 226,7 K RON | ▼ 3,4% |
| Datorii totale | 2,0 K RON | 4,1 K RON | 4,0 K RON | 3,8 K RON | 4,4 K RON | 24,9 K RON | 3,3 K RON | ▼ 86,8% |
| Lichiditate curentă | 56,71 | 48,92 | 58,68 | 64,67 | 33,50 | 10,43 | 70,12 | ▲ 572,3% |
| Marjă netă (%) | 87,90 | 91,05 | 89,87 | 92,80 | 81,92 | 79,32 | 76,71 | ▼ 3,3% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 100 | 100 | 87 | 80 | 87 | ▲ 8,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (226,5 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (70.12), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 385,4 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.