Publicitate

SMART GLOBAL LOGISTICS S.R.L.

CUI: 41220577 J40/7379/2019 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 41220577
Cod înmatriculare J40/7379/2019
EUID ROONRC.J40/7379/2019
Data înmatriculării 2019-06-05
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, ZIZIN, 11, V 40, 2, 1, 32, 31262, 3

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 3
Sector: 3
Stradă: ZIZIN
Număr: 11
Bloc: V 40
Scară: 2
Etaj: 1
Apartament: 32
Cod poștal: 31262

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 149.027 RON 149.253 RON 177.936 RON −30.606 RON −28.683 RON 96.476 RON 37.398 RON 59.078 RON −30.406 RON 127.215 RON 0 RON 54.046 RON 0 RON 333 RON 1
2020 1.022.013 RON 1.260.965 RON 1.229.973 RON 19.603 RON 30.992 RON 600.774 RON 419.608 RON 181.166 RON −2.804 RON 604.256 RON 2.476 RON 154.195 RON 0 RON 678 RON 2
2021 1.867.615 RON 2.463.985 RON 2.429.625 RON 12.668 RON 34.360 RON 523.021 RON 276.372 RON 246.649 RON 9.864 RON 514.349 RON 32.105 RON 212.971 RON 0 RON 1.192 RON 4
2022 2.058.639 RON 2.559.581 RON 2.268.538 RON 265.658 RON 291.043 RON 1.046.387 RON 533.201 RON 513.186 RON 275.172 RON 777.632 RON 0 RON 418.414 RON 0 RON 6.417 RON 5
2023 2.392.623 RON 2.514.315 RON 2.412.909 RON 81.841 RON 101.406 RON 1.896.871 RON 698.496 RON 1.198.375 RON 357.013 RON 1.545.958 RON 518.951 RON 669.975 RON 0 RON 6.100 RON 7
2024 2.903.898 RON 3.347.125 RON 3.233.821 RON 53.590 RON 113.304 RON 1.883.126 RON 650.776 RON 1.232.350 RON 410.603 RON 1.488.587 RON 192.098 RON 974.349 RON 0 RON 16.064 RON 5
2025 1.418.017 RON 1.587.122 RON 1.566.424 RON 11.805 RON 20.698 RON 1.777.946 RON 1.055.971 RON 721.975 RON 422.407 RON 1.355.539 RON 72.896 RON 544.619 RON 0 RON 0 RON 2

Reprezentanți și administratori (1)

NEMŢANU CĂTĂLIN-BOGDAN
administrator
Constanţa, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (41)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 3,420 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.53) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
1,42 M RON
Rezultat Net 2025
11,8 K RON
Total Active 2025
1,78 M RON
Scor Bonitate
43/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 43/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 149,0 K RON 1,02 M RON 1,87 M RON 2,06 M RON 2,39 M RON 2,90 M RON 1,42 M RON
Venituri totale 149,3 K RON 1,26 M RON 2,46 M RON 2,56 M RON 2,51 M RON 3,35 M RON 1,59 M RON
Cheltuieli totale 177,9 K RON 1,23 M RON 2,43 M RON 2,27 M RON 2,41 M RON 3,23 M RON 1,57 M RON
Rezultat net −30,6 K RON 19,6 K RON 12,7 K RON 265,7 K RON 81,8 K RON 53,6 K RON 11,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,84 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,53 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,48 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,08 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,31 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate1,06 M RON (59.4%)
Active circulante722,0 K RON (40.6%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri72,9 K RON
Creanțe544,6 K RON
Numerar104,5 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 19,45
Durata stocaj (zile) 19
Rotație creanțe (ori/an) 2,60
Durata încasare (zile) 140

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
1,5%
Marjă netă
0,8%
ROA
0,7%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 127,2 K RON 96,5 K RON 131,9%
2020 604,3 K RON 600,8 K RON 100,6%
2021 514,3 K RON 523,0 K RON 98,3%
2022 777,6 K RON 1,05 M RON 74,3%
2023 1,55 M RON 1,90 M RON 81,5%
2024 1,49 M RON 1,88 M RON 79,1%
2025 1,36 M RON 1,78 M RON 76,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

43
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 149,0 K RON 1,02 M RON 1,87 M RON 2,06 M RON 2,39 M RON 2,90 M RON 1,42 M RON ▼ 51,2%
Rezultat net −30,6 K RON 19,6 K RON 12,7 K RON 265,7 K RON 81,8 K RON 53,6 K RON 11,8 K RON ▼ 78,0%
Total active 96,5 K RON 600,8 K RON 523,0 K RON 1,05 M RON 1,90 M RON 1,88 M RON 1,78 M RON ▼ 5,6%
Capitaluri proprii −30,4 K RON −2,8 K RON 9,9 K RON 275,2 K RON 357,0 K RON 410,6 K RON 422,4 K RON ▲ 2,9%
Datorii totale 127,2 K RON 604,3 K RON 514,3 K RON 777,6 K RON 1,55 M RON 1,49 M RON 1,36 M RON ▼ 8,9%
Lichiditate curentă 0,46 0,30 0,48 0,66 0,78 0,83 0,53 ▼ 35,7%
Marjă netă (%) -20,54 1,92 0,68 12,90 3,42 1,85 0,83 ▼ 55,1%
Scor bonitate 19 40 46 73 58 58 43 ▼ 25,9%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (11,8 K RON).
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,84 M RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Scor de bonitate scăzut (43/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate