Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
NARCOM LUMINARIS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, HELIADE ÎNTRE VII, 8, 23383, 2, CORP C2, CAMERA 1.2
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 2.238.379 RON | 2.238.379 RON | 2.086.922 RON | 129.062 RON | 151.457 RON | 461.970 RON | 4.420 RON | 457.550 RON | 129.262 RON | 332.708 RON | 238.492 RON | 119.768 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 3.199.449 RON | 3.199.449 RON | 3.021.103 RON | 159.822 RON | 178.346 RON | 310.572 RON | 29.664 RON | 280.908 RON | 245.606 RON | 64.966 RON | 77.802 RON | 39.038 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 2.607.585 RON | 2.607.604 RON | 2.529.656 RON | 66.066 RON | 77.948 RON | 238.154 RON | 42.776 RON | 195.378 RON | 94.498 RON | 143.656 RON | 38.063 RON | 75.346 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 2.658.973 RON | 2.659.616 RON | 2.485.307 RON | 145.629 RON | 174.309 RON | 301.111 RON | 31.317 RON | 269.794 RON | 145.313 RON | 155.798 RON | 45.033 RON | 123.681 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (2)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4791 — Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Top format din 5,933 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,24 M RON | 3,20 M RON | 2,61 M RON | 2,66 M RON |
| Venituri totale | 2,24 M RON | 3,20 M RON | 2,61 M RON | 2,66 M RON |
| Cheltuieli totale | 2,09 M RON | 3,02 M RON | 2,53 M RON | 2,49 M RON |
| Rezultat net | 129,1 K RON | 159,8 K RON | 66,1 K RON | 145,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,84 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,73 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,44 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,65 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,93 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 59,04 |
| Durata stocaj (zile) | 6 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 21,50 |
| Durata încasare (zile) | 17 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 332,7 K RON | 462,0 K RON | 72,0% |
| 2023 | 65,0 K RON | 310,6 K RON | 20,9% |
| 2024 | 143,7 K RON | 238,2 K RON | 60,3% |
| 2025 | 155,8 K RON | 301,1 K RON | 51,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,24 M RON | 3,20 M RON | 2,61 M RON | 2,66 M RON | ▲ 2,0% |
| Rezultat net | 129,1 K RON | 159,8 K RON | 66,1 K RON | 145,6 K RON | ▲ 120,4% |
| Total active | 462,0 K RON | 310,6 K RON | 238,2 K RON | 301,1 K RON | ▲ 26,4% |
| Capitaluri proprii | 129,3 K RON | 245,6 K RON | 94,5 K RON | 145,3 K RON | ▲ 53,8% |
| Datorii totale | 332,7 K RON | 65,0 K RON | 143,7 K RON | 155,8 K RON | ▲ 8,5% |
| Lichiditate curentă | 1,38 | 4,32 | 1,36 | 1,73 | ▲ 27,3% |
| Marjă netă (%) | 5,77 | 5,00 | 2,53 | 5,48 | ▲ 116,6% |
| Scor bonitate | 62 | 90 | 55 | 80 | ▲ 45,5% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (145,6 K RON).
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,84 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.