Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
LEARNING AND DEVELOPMENT SOCIETY S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, COTROCENI, 31, 2, 60112, 6, CAMERA NR.1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 22.950 RON | 22.950 RON | 8.355 RON | 13.906 RON | 14.595 RON | 22.962 RON | 0 RON | 22.962 RON | 14.106 RON | 8.856 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 290.000 RON | 290.000 RON | 68.166 RON | 218.934 RON | 221.834 RON | 240.903 RON | 0 RON | 240.903 RON | 233.040 RON | 7.863 RON | 0 RON | 111 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 1.062.700 RON | 1.062.700 RON | 1.044.386 RON | 9.279 RON | 18.314 RON | 332.700 RON | 0 RON | 332.700 RON | 242.319 RON | 90.381 RON | 0 RON | 171.200 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 773.535 RON | 775.320 RON | 760.296 RON | 8.047 RON | 15.024 RON | 299.669 RON | 0 RON | 299.669 RON | 250.366 RON | 49.303 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 606.408 RON | 606.408 RON | 545.984 RON | 48.379 RON | 60.424 RON | 661.334 RON | 58.388 RON | 602.946 RON | 298.745 RON | 304.201 RON | 0 RON | 200.000 RON | 58.388 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 477.825 RON | 511.823 RON | 403.281 RON | 96.050 RON | 108.542 RON | 508.565 RON | 33.957 RON | 474.608 RON | 394.795 RON | 79.813 RON | 0 RON | 3.342 RON | 33.957 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (26)
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
- 1813 Servicii pregătitoare pentru pretipărire
- 5811 Activități de editare a cărților
- 5812 Activități de editare a ziarelor
- 5813 Activități de editare a revistelor și periodicelor
- 5814 Activităţi de editare a revistelor şi periodicelor
- 5819 Alte activități de editare
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
- 7010 Activități ale direcțiilor(centralelor), birourilor administrative centralizate
- 7021 Activităţi de consultanţă în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7820 Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane
- 7830 Servicii de furnizare şi management a forţei de muncă
- 8110 Activități de servicii suport combinate
- 8211 Activităţi combinate de secretariat
- 8219 Activităţi de fotocopiere, de pregătire a documentelor şi alte activităţi specializate de secretariat
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8532 Învățământ secundar, tehnic sau profesional
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
- 8560 Activităţi de servicii suport pentru învăţământ
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
- 9609 Alte activităţi de servicii n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8559 — Alte forme de învățământ n.c.a.
Top format din 3,333 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 23,0 K RON | 290,0 K RON | 1,06 M RON | 773,5 K RON | 606,4 K RON | 477,8 K RON |
| Venituri totale | 23,0 K RON | 290,0 K RON | 1,06 M RON | 775,3 K RON | 606,4 K RON | 511,8 K RON |
| Cheltuieli totale | 8,4 K RON | 68,2 K RON | 1,04 M RON | 760,3 K RON | 546,0 K RON | 403,3 K RON |
| Rezultat net | 13,9 K RON | 218,9 K RON | 9,3 K RON | 8,0 K RON | 48,4 K RON | 96,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 832,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 5,95 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 5,95 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 5,90 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 6,37 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 142,98 |
| Durata încasare (zile) | 3 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 8,9 K RON | 23,0 K RON | 38,6% |
| 2021 | 7,9 K RON | 240,9 K RON | 3,3% |
| 2022 | 90,4 K RON | 332,7 K RON | 27,2% |
| 2023 | 49,3 K RON | 299,7 K RON | 16,5% |
| 2024 | 304,2 K RON | 661,3 K RON | 46,0% |
| 2025 | 79,8 K RON | 508,6 K RON | 15,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 23,0 K RON | 290,0 K RON | 1,06 M RON | 773,5 K RON | 606,4 K RON | 477,8 K RON | ▼ 21,2% |
| Rezultat net | 13,9 K RON | 218,9 K RON | 9,3 K RON | 8,0 K RON | 48,4 K RON | 96,1 K RON | ▲ 98,5% |
| Total active | 23,0 K RON | 240,9 K RON | 332,7 K RON | 299,7 K RON | 661,3 K RON | 508,6 K RON | ▼ 23,1% |
| Capitaluri proprii | 14,1 K RON | 233,0 K RON | 242,3 K RON | 250,4 K RON | 298,7 K RON | 394,8 K RON | ▲ 32,2% |
| Datorii totale | 8,9 K RON | 7,9 K RON | 90,4 K RON | 49,3 K RON | 304,2 K RON | 79,8 K RON | ▼ 73,8% |
| Lichiditate curentă | 2,59 | 30,64 | 3,68 | 6,08 | 1,98 | 5,95 | ▲ 200,0% |
| Marjă netă (%) | 60,59 | 75,49 | 0,87 | 1,04 | 7,98 | 20,10 | ▲ 151,9% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 77 | 77 | 72 | 95 | ▲ 31,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (96,1 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (5.95), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 832,3 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.