Publicitate

PROGAL SAFETY SRL

CUI: 36965975 J40/828/2017 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 36965975
Cod înmatriculare J40/828/2017
EUID ROONRC.J40/828/2017
Data înmatriculării 2017-01-31
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 9 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, MONAHULUI, 4, 1, 20758, 2, PARTER

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 2
Sector: 2
Stradă: MONAHULUI
Număr: 4
Apartament: 1
Cod poștal: 20758
Completare adresă: PARTER

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 207.449 RON 209.067 RON 206.586 RON −1.031 RON 2.481 RON 230.108 RON 144.025 RON 86.083 RON −790 RON 230.898 RON 32.712 RON 17.890 RON 0 RON 0 RON 1
2020 1.583.956 RON 1.591.899 RON 1.035.778 RON 541.549 RON 556.121 RON 692.716 RON 158.224 RON 534.492 RON 541.428 RON 151.288 RON 215.568 RON 52.417 RON 0 RON 0 RON 1
2021 1.036.587 RON 1.036.598 RON 1.048.977 RON −21.799 RON −12.379 RON 473.078 RON 106.317 RON 366.761 RON 301.275 RON 171.803 RON 209.323 RON 28.700 RON 0 RON 0 RON 1
2022 964.120 RON 964.138 RON 1.003.659 RON −48.723 RON −39.521 RON 378.382 RON 55.910 RON 322.472 RON 222.339 RON 156.043 RON 216.217 RON 68.137 RON 0 RON 0 RON 1
2023 1.315.931 RON 1.318.979 RON 1.150.191 RON 156.801 RON 168.788 RON 651.656 RON 16.318 RON 635.338 RON 379.140 RON 268.593 RON 224.276 RON 332.813 RON 3.923 RON 0 RON 1
2024 1.237.143 RON 1.239.309 RON 1.135.696 RON 89.522 RON 103.613 RON 615.687 RON 12.499 RON 603.188 RON 468.314 RON 147.373 RON 320.165 RON 255.510 RON 0 RON 0 RON 1
2025 1.056.588 RON 1.059.095 RON 988.935 RON 60.595 RON 70.160 RON 670.582 RON 3.834 RON 666.748 RON 328.909 RON 346.785 RON 313.055 RON 275.831 RON 0 RON 5.112 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

ZAMFIR ADRIAN SILVIU
administrator
Buzău, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (4)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 1,414 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
1,06 M RON
Rezultat Net 2025
60,6 K RON
Total Active 2025
670,6 K RON
Scor Bonitate
65/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 65/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 207,4 K RON 1,58 M RON 1,04 M RON 964,1 K RON 1,32 M RON 1,24 M RON 1,06 M RON
Venituri totale 209,1 K RON 1,59 M RON 1,04 M RON 964,1 K RON 1,32 M RON 1,24 M RON 1,06 M RON
Cheltuieli totale 206,6 K RON 1,04 M RON 1,05 M RON 1,00 M RON 1,15 M RON 1,14 M RON 988,9 K RON
Rezultat net −1,0 K RON 541,5 K RON −21,8 K RON −48,7 K RON 156,8 K RON 89,5 K RON 60,6 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,36 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,92 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,02 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,22 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 1,93 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate3,8 K RON (0.6%)
Active circulante666,7 K RON (99.4%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri313,1 K RON
Creanțe275,8 K RON
Numerar77,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 3,38
Durata stocaj (zile) 108
Rotație creanțe (ori/an) 3,83
Durata încasare (zile) 95

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
6,6%
Marjă netă
5,7%
ROA
9,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 230,9 K RON 230,1 K RON 100,3%
2020 151,3 K RON 692,7 K RON 21,8%
2021 171,8 K RON 473,1 K RON 36,3%
2022 156,0 K RON 378,4 K RON 41,2%
2023 268,6 K RON 651,7 K RON 41,2%
2024 147,4 K RON 615,7 K RON 23,9%
2025 346,8 K RON 670,6 K RON 51,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

65
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 207,4 K RON 1,58 M RON 1,04 M RON 964,1 K RON 1,32 M RON 1,24 M RON 1,06 M RON ▼ 14,6%
Rezultat net −1,0 K RON 541,5 K RON −21,8 K RON −48,7 K RON 156,8 K RON 89,5 K RON 60,6 K RON ▼ 32,3%
Total active 230,1 K RON 692,7 K RON 473,1 K RON 378,4 K RON 651,7 K RON 615,7 K RON 670,6 K RON ▲ 8,9%
Capitaluri proprii −790 RON 541,4 K RON 301,3 K RON 222,3 K RON 379,1 K RON 468,3 K RON 328,9 K RON ▼ 29,8%
Datorii totale 230,9 K RON 151,3 K RON 171,8 K RON 156,0 K RON 268,6 K RON 147,4 K RON 346,8 K RON ▲ 135,3%
Lichiditate curentă 0,37 3,53 2,13 2,07 2,37 4,09 1,92 ▼ 53,0%
Marjă netă (%) -0,50 34,19 -2,10 -5,05 11,92 7,24 5,73 ▼ 20,9%
Scor bonitate 19 100 57 57 100 82 65 ▼ 20,7%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (60,6 K RON).
  • Scorul de bonitate de 65/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,36 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate