Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

NEOTECH INSTAL SRL

CUI: 29592571 J40/841/2012 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 29592571
Cod înmatriculare J40/841/2012
EUID ROONRC.J40/841/2012
Data înmatriculării 2012-01-25
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 14 ani

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, BANUL MANTA, 27, 34, 3, 3, 103, 11222, 1, camera 1

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 1
Sector: 1
Stradă: BANUL MANTA
Număr: 27
Bloc: 34
Scară: 3
Etaj: 3
Apartament: 103
Cod poștal: 11222
Completare adresă: camera 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 276.647 RON 276.648 RON 186.016 RON 87.866 RON 90.632 RON 71.946 RON 0 RON 71.946 RON 29.719 RON 41.727 RON 0 RON 26.063 RON 500 RON 0 RON 1
2020 178.083 RON 178.125 RON 153.223 RON 23.122 RON 24.902 RON 48.937 RON 0 RON 48.937 RON 52.841 RON 80.949 RON 32 RON 47.876 RON 500 RON 85.353 RON 1
2021 191.798 RON 191.800 RON 172.555 RON 17.556 RON 19.245 RON 127.013 RON 0 RON 127.013 RON 70.396 RON 153.044 RON 8.790 RON 49.843 RON 500 RON 96.927 RON 1
2022 295.517 RON 295.518 RON 352.995 RON −60.054 RON −57.477 RON 100.996 RON 0 RON 100.996 RON 10.342 RON 90.654 RON 18.774 RON 40.894 RON 0 RON 0 RON 1
2023 235.344 RON 236.570 RON 293.652 RON −63.779 RON −57.082 RON 14.753 RON 0 RON 14.753 RON −53.437 RON 68.190 RON 6.039 RON 8.328 RON 0 RON 0 RON 2
2024 153.127 RON 153.127 RON 128.676 RON 20.539 RON 24.451 RON 20.578 RON 0 RON 20.578 RON −32.897 RON 50.217 RON 0 RON 3.319 RON 3.258 RON 0 RON 1
2025 129.562 RON 129.562 RON 118.683 RON 9.138 RON 10.879 RON 6.823 RON 0 RON 6.823 RON −23.759 RON 30.582 RON 0 RON 3.620 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

BĂDEANU VICTORAŞ
administrator
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 1,571 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Capitaluri proprii negative (−23.759 RON) — datoriile depășesc activele
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.22) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • •Grad ridicat de îndatorare: 448.2% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
129,6 K RON
Rezultat Net 2025
9,1 K RON
Total Active 2025
6,8 K RON
Scor Bonitate
30/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 30/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 276,6 K RON 178,1 K RON 191,8 K RON 295,5 K RON 235,3 K RON 153,1 K RON 129,6 K RON
Venituri totale 276,6 K RON 178,1 K RON 191,8 K RON 295,5 K RON 236,6 K RON 153,1 K RON 129,6 K RON
Cheltuieli totale 186,0 K RON 153,2 K RON 172,6 K RON 353,0 K RON 293,7 K RON 128,7 K RON 118,7 K RON
Rezultat net 87,9 K RON 23,1 K RON 17,6 K RON −60,1 K RON −63,8 K RON 20,5 K RON 9,1 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 144,6 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Capitaluri proprii negative: Capitalurile proprii sunt negative în 2025 (−23.759 RON). Datoriile totale depășesc totalul activelor (grad de îndatorare 448.2% din active).

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,22 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,22 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,10 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 0,22 ≥ 1 Slab

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante6,8 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe3,6 K RON
Numerar3,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) 35,79
Durata încasare (zile) 10

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
8,4%
Marjă netă
7,1%
ROA
133,9%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 41,7 K RON 71,9 K RON 58,0%
2020 80,9 K RON 48,9 K RON 165,4%
2021 153,0 K RON 127,0 K RON 120,5%
2022 90,7 K RON 101,0 K RON 89,8%
2023 68,2 K RON 14,8 K RON 462,2%
2024 50,2 K RON 20,6 K RON 244,0%
2025 30,6 K RON 6,8 K RON 448,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

30
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Critică (capitaluri negative) 2/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 276,6 K RON 178,1 K RON 191,8 K RON 295,5 K RON 235,3 K RON 153,1 K RON 129,6 K RON ▼ 15,4%
Rezultat net 87,9 K RON 23,1 K RON 17,6 K RON −60,1 K RON −63,8 K RON 20,5 K RON 9,1 K RON ▼ 55,5%
Total active 71,9 K RON 48,9 K RON 127,0 K RON 101,0 K RON 14,8 K RON 20,6 K RON 6,8 K RON ▼ 66,8%
Capitaluri proprii 29,7 K RON 52,8 K RON 70,4 K RON 10,3 K RON −53,4 K RON −32,9 K RON −23,8 K RON ▲ 27,8%
Datorii totale 41,7 K RON 80,9 K RON 153,0 K RON 90,7 K RON 68,2 K RON 50,2 K RON 30,6 K RON ▼ 39,1%
Lichiditate curentă 1,72 0,60 0,83 1,11 0,22 0,41 0,22 ▼ 45,6%
Marjă netă (%) 31,76 12,98 9,15 -20,32 -27,10 13,41 7,05 ▼ 47,4%
Scor bonitate 77 63 73 52 12 50 30 ▼ 40,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (9,1 K RON).
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 144,6 K RON.

Riscuri identificate

  • •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • •Grad de îndatorare de 448.2% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
  • •Scor de bonitate scăzut (30/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
  • •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
  • •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.