Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

NETWORK MARKETING SYSTEM SRL

CUI: 16452568 J40/8451/2004 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 16452568
Cod înmatriculare J40/8451/2004
EUID ROONRC.J40/8451/2004
Data înmatriculării 2004-05-25
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 22 ani
Salariați (2024) 1 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4, Aleea Stupilor, 3, F9, 3, 2, 32, 70000, 4

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 4
Sector: 4
Stradă: Aleea Stupilor
Număr: 3
Bloc: F9
Scară: 3
Etaj: 2
Apartament: 32
Cod poștal: 70000

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 32.624 RON 33.632 RON 27.501 RON 5.125 RON 6.131 RON 15.158 RON 6.838 RON 8.320 RON −92.836 RON 107.994 RON 2.806 RON 111 RON 0 RON 0 RON 0
2020 80.615 RON 81.075 RON 38.365 RON 40.278 RON 42.710 RON 7.351 RON 4.679 RON 2.672 RON −35.974 RON 43.325 RON 1.056 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2021 67.108 RON 67.137 RON 31.861 RON 33.261 RON 35.276 RON 14.402 RON 2.519 RON 11.883 RON −2.714 RON 17.116 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2022 138.492 RON 138.494 RON 44.443 RON 90.759 RON 94.051 RON 92.844 RON 359 RON 92.485 RON 88.045 RON 4.799 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2023 113.655 RON 113.658 RON 136.703 RON −24.182 RON −23.045 RON 41.440 RON 0 RON 41.440 RON 33.864 RON 7.576 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2024 25.445 RON 26.506 RON 36.596 RON −10.090 RON −10.090 RON 28.754 RON 0 RON 28.754 RON 23.774 RON 4.980 RON 0 RON 749 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

POPESCU ALEXANDRU - EMIL
administrator
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Raport Economico-Financiar

2019–2024

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2024
  • •Pierdere netă înregistrată în 2024 (−10.090 RON)
Cifra de Afaceri 2024
25,4 K RON
Rezultat Net 2024
−10,1 K RON
Total Active 2024
28,8 K RON
Scor Bonitate
72/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 72/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 201920202021202220232024
Cifra de afaceri 32,6 K RON 80,6 K RON 67,1 K RON 138,5 K RON 113,7 K RON 25,4 K RON
Venituri totale 33,6 K RON 81,1 K RON 67,1 K RON 138,5 K RON 113,7 K RON 26,5 K RON
Cheltuieli totale 27,5 K RON 38,4 K RON 31,9 K RON 44,4 K RON 136,7 K RON 36,6 K RON
Rezultat net 5,1 K RON 40,3 K RON 33,3 K RON 90,8 K RON −24,2 K RON −10,1 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 89,8 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2024

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 5,77 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 5,77 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 5,62 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 5,77 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2024)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante28,8 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe749 RON
Numerar28,0 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2024)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) 33,97
Durata încasare (zile) 11

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-39,7%
Marjă netă
-39,7%
ROA
-35,1%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 108,0 K RON 15,2 K RON 712,5%
2020 43,3 K RON 7,4 K RON 589,4%
2021 17,1 K RON 14,4 K RON 118,8%
2022 4,8 K RON 92,8 K RON 5,2%
2023 7,6 K RON 41,4 K RON 18,3%
2024 5,0 K RON 28,8 K RON 17,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2024

72
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 201920202021202220232024 YoY
Cifra de afaceri 32,6 K RON 80,6 K RON 67,1 K RON 138,5 K RON 113,7 K RON 25,4 K RON ▼ 77,6%
Rezultat net 5,1 K RON 40,3 K RON 33,3 K RON 90,8 K RON −24,2 K RON −10,1 K RON ▲ 58,3%
Total active 15,2 K RON 7,4 K RON 14,4 K RON 92,8 K RON 41,4 K RON 28,8 K RON ▼ 30,6%
Capitaluri proprii −92,8 K RON −36,0 K RON −2,7 K RON 88,0 K RON 33,9 K RON 23,8 K RON ▼ 29,8%
Datorii totale 108,0 K RON 43,3 K RON 17,1 K RON 4,8 K RON 7,6 K RON 5,0 K RON ▼ 34,3%
Lichiditate curentă 0,08 0,06 0,69 19,27 5,47 5,77 ▲ 5,6%
Marjă netă (%) 15,71 49,96 49,56 65,53 -21,28 -39,65 ▼ 86,3%
Scor bonitate 42 50 47 100 57 72 ▲ 26,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
  • •Lichiditate curentă bună (5.77), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • •Scorul de bonitate de 72/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • •Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 89,8 K RON.

Riscuri identificate

  • •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • •Compania înregistrează pierdere netă în 2024, ceea ce erodează capitalurile proprii.

Recomandări

  • •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2024.