Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
NETCONTRAST WEB DESIGN S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 5, TOPORAŞI, 31, 1, 1, 5, 20, 50343, 5, CAM.1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 20.731 RON | 20.845 RON | 15.877 RON | 4.346 RON | 4.968 RON | 7.612 RON | 3.734 RON | 3.878 RON | 7.247 RON | 365 RON | 0 RON | 478 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 49.169 RON | 49.960 RON | 27.427 RON | 21.186 RON | 22.533 RON | 30.049 RON | 5.987 RON | 24.062 RON | 28.433 RON | 1.616 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 29.472 RON | 29.472 RON | 40.564 RON | −11.958 RON | −11.092 RON | 19.463 RON | 7.804 RON | 11.659 RON | 16.475 RON | 2.988 RON | 0 RON | 17 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 47.213 RON | 47.213 RON | 34.839 RON | 11.290 RON | 12.374 RON | 33.259 RON | 2.201 RON | 31.058 RON | 27.765 RON | 5.494 RON | 0 RON | 2.240 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 83.889 RON | 83.916 RON | 69.701 RON | 13.418 RON | 14.215 RON | 56.464 RON | 4.650 RON | 51.814 RON | 41.183 RON | 15.281 RON | 0 RON | 1.538 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 96.587 RON | 96.676 RON | 91.366 RON | 2.555 RON | 5.310 RON | 30.875 RON | 967 RON | 29.908 RON | 16.912 RON | 13.963 RON | 0 RON | 2.533 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 97.781 RON | 97.791 RON | 90.619 RON | 4.620 RON | 7.172 RON | 37.138 RON | 0 RON | 37.138 RON | 21.532 RON | 15.606 RON | 0 RON | 17.140 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (4)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6201 — Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Top format din 5,373 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 20,7 K RON | 49,2 K RON | 29,5 K RON | 47,2 K RON | 83,9 K RON | 96,6 K RON | 97,8 K RON |
| Venituri totale | 20,8 K RON | 50,0 K RON | 29,5 K RON | 47,2 K RON | 83,9 K RON | 96,7 K RON | 97,8 K RON |
| Cheltuieli totale | 15,9 K RON | 27,4 K RON | 40,6 K RON | 34,8 K RON | 69,7 K RON | 91,4 K RON | 90,6 K RON |
| Rezultat net | 4,3 K RON | 21,2 K RON | −12,0 K RON | 11,3 K RON | 13,4 K RON | 2,6 K RON | 4,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 115,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,38 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,38 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,28 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,38 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 5,70 |
| Durata încasare (zile) | 64 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 365 RON | 7,6 K RON | 4,8% |
| 2020 | 1,6 K RON | 30,0 K RON | 5,4% |
| 2021 | 3,0 K RON | 19,5 K RON | 15,4% |
| 2022 | 5,5 K RON | 33,3 K RON | 16,5% |
| 2023 | 15,3 K RON | 56,5 K RON | 27,1% |
| 2024 | 14,0 K RON | 30,9 K RON | 45,2% |
| 2025 | 15,6 K RON | 37,1 K RON | 42,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 20,7 K RON | 49,2 K RON | 29,5 K RON | 47,2 K RON | 83,9 K RON | 96,6 K RON | 97,8 K RON | ▲ 1,2% |
| Rezultat net | 4,3 K RON | 21,2 K RON | −12,0 K RON | 11,3 K RON | 13,4 K RON | 2,6 K RON | 4,6 K RON | ▲ 80,8% |
| Total active | 7,6 K RON | 30,0 K RON | 19,5 K RON | 33,3 K RON | 56,5 K RON | 30,9 K RON | 37,1 K RON | ▲ 20,3% |
| Capitaluri proprii | 7,2 K RON | 28,4 K RON | 16,5 K RON | 27,8 K RON | 41,2 K RON | 16,9 K RON | 21,5 K RON | ▲ 27,3% |
| Datorii totale | 365 RON | 1,6 K RON | 3,0 K RON | 5,5 K RON | 15,3 K RON | 14,0 K RON | 15,6 K RON | ▲ 11,8% |
| Lichiditate curentă | 10,62 | 14,89 | 3,90 | 5,65 | 3,39 | 2,14 | 2,38 | ▲ 11,1% |
| Marjă netă (%) | 20,96 | 43,09 | -40,57 | 23,91 | 15,99 | 2,65 | 4,72 | ▲ 78,1% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 57 | 100 | 95 | 77 | 85 | ▲ 10,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (4,6 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.38), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 115,0 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.