Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
EURO CONT EXPRESS SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4, ÎMPĂRATUL TRAIAN, 5, B11, 1, 6, 28, 41412, 4, CAMERA NR.3
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 101.780 RON | 101.780 RON | 74.270 RON | 25.040 RON | 27.510 RON | 260.161 RON | 84.679 RON | 175.482 RON | 175.936 RON | 84.225 RON | 3.435 RON | 161.013 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2020 | 98.600 RON | 100.287 RON | 44.531 RON | 52.814 RON | 55.756 RON | 303.633 RON | 73.035 RON | 230.598 RON | 228.750 RON | 74.883 RON | 8.514 RON | 219.902 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 106.050 RON | 106.050 RON | 22.349 RON | 82.640 RON | 83.701 RON | 432.347 RON | 130.685 RON | 301.662 RON | 311.390 RON | 120.957 RON | 0 RON | 297.873 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 114.810 RON | 114.810 RON | 43.589 RON | 67.962 RON | 71.221 RON | 509.013 RON | 114.461 RON | 394.552 RON | 379.352 RON | 129.661 RON | 0 RON | 384.316 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Raport Economico-Financiar
2019–20221. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 101,8 K RON | 98,6 K RON | 106,1 K RON | 114,8 K RON |
| Venituri totale | 101,8 K RON | 100,3 K RON | 106,1 K RON | 114,8 K RON |
| Cheltuieli totale | 74,3 K RON | 44,5 K RON | 22,3 K RON | 43,6 K RON |
| Rezultat net | 25,0 K RON | 52,8 K RON | 82,6 K RON | 68,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2023 (regresie liniară): 116,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2022
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,04 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 3,04 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,08 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 3,93 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2022)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2022)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,30 |
| Durata încasare (zile) | 1.222 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 84,2 K RON | 260,2 K RON | 32,4% |
| 2020 | 74,9 K RON | 303,6 K RON | 24,7% |
| 2021 | 121,0 K RON | 432,3 K RON | 28,0% |
| 2022 | 129,7 K RON | 509,0 K RON | 25,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2022
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 101,8 K RON | 98,6 K RON | 106,1 K RON | 114,8 K RON | ▲ 8,3% |
| Rezultat net | 25,0 K RON | 52,8 K RON | 82,6 K RON | 68,0 K RON | ▼ 17,8% |
| Total active | 260,2 K RON | 303,6 K RON | 432,3 K RON | 509,0 K RON | ▲ 17,7% |
| Capitaluri proprii | 175,9 K RON | 228,8 K RON | 311,4 K RON | 379,4 K RON | ▲ 21,8% |
| Datorii totale | 84,2 K RON | 74,9 K RON | 121,0 K RON | 129,7 K RON | ▲ 7,2% |
| Lichiditate curentă | 2,08 | 3,08 | 2,49 | 3,04 | ▲ 22,0% |
| Marjă netă (%) | 24,60 | 53,56 | 77,93 | 59,20 | ▼ 24,0% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 95 | 95 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2022 (68,0 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (3.04), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2023 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 116,9 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2022.