LISICOLLECTIF ART S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, ICOANEI, 63, 1, 20453, 2
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 213.925 RON | 213.925 RON | 114.089 RON | 97.697 RON | 99.836 RON | 150.208 RON | 51.123 RON | 99.085 RON | 97.938 RON | 52.270 RON | 22.588 RON | 60.000 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 288.598 RON | 288.598 RON | 108.456 RON | 171.484 RON | 180.142 RON | 202.649 RON | 49.718 RON | 152.931 RON | 171.724 RON | 30.925 RON | 19.426 RON | 61.862 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 366.532 RON | 377.532 RON | 113.094 RON | 253.112 RON | 264.438 RON | 280.253 RON | 79.248 RON | 201.005 RON | 253.352 RON | 26.901 RON | 25.854 RON | 116.309 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (10)
- 4789 Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
- 6201 Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
- 6209 Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6201 — Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Top format din 5,373 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 213,9 K RON | 288,6 K RON | 366,5 K RON |
| Venituri totale | 213,9 K RON | 288,6 K RON | 377,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 114,1 K RON | 108,5 K RON | 113,1 K RON |
| Rezultat net | 97,7 K RON | 171,5 K RON | 253,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 442,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 7,47 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 6,51 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 2,19 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 10,42 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 14,18 |
| Durata stocaj (zile) | 26 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,15 |
| Durata încasare (zile) | 116 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 52,3 K RON | 150,2 K RON | 34,8% |
| 2024 | 30,9 K RON | 202,6 K RON | 15,3% |
| 2025 | 26,9 K RON | 280,3 K RON | 9,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 213,9 K RON | 288,6 K RON | 366,5 K RON | ▲ 27,0% |
| Rezultat net | 97,7 K RON | 171,5 K RON | 253,1 K RON | ▲ 47,6% |
| Total active | 150,2 K RON | 202,6 K RON | 280,3 K RON | ▲ 38,3% |
| Capitaluri proprii | 97,9 K RON | 171,7 K RON | 253,4 K RON | ▲ 47,5% |
| Datorii totale | 52,3 K RON | 30,9 K RON | 26,9 K RON | ▼ 13,0% |
| Lichiditate curentă | 1,90 | 4,95 | 7,47 | ▲ 51,1% |
| Marjă netă (%) | 45,67 | 59,42 | 69,06 | ▲ 16,2% |
| Scor bonitate | 82 | 100 | 100 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (253,1 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (7.47), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 442,3 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.