ALLSCAR CONCEPT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, COLENTINA, 26, 64, 2, 2, 45, 21181, 2
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 40.628 RON | 40.628 RON | 25.025 RON | 14.384 RON | 15.603 RON | 21.393 RON | 9.989 RON | 11.404 RON | 14.584 RON | 6.809 RON | 0 RON | 201 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 76.379 RON | 76.379 RON | 55.427 RON | 18.889 RON | 20.952 RON | 50.686 RON | 63 RON | 50.623 RON | 33.473 RON | 18.413 RON | 0 RON | 201 RON | 0 RON | 1.200 RON | 1 |
| 2021 | 192.821 RON | 192.821 RON | 93.802 RON | 96.710 RON | 99.019 RON | 141.147 RON | 46.798 RON | 94.349 RON | 130.183 RON | 12.210 RON | 325 RON | 30.198 RON | 0 RON | 1.246 RON | 1 |
| 2022 | 207.064 RON | 207.064 RON | 130.878 RON | 74.156 RON | 76.186 RON | 118.072 RON | 10.860 RON | 107.212 RON | 74.396 RON | 43.726 RON | 0 RON | 50.109 RON | 0 RON | 50 RON | 1 |
| 2023 | 409.760 RON | 409.760 RON | 141.472 RON | 264.805 RON | 268.288 RON | 413.237 RON | 19.002 RON | 394.235 RON | 339.201 RON | 74.104 RON | 0 RON | 143.757 RON | 0 RON | 68 RON | 1 |
| 2024 | 262.843 RON | 262.843 RON | 302.900 RON | −42.291 RON | −40.057 RON | 316.719 RON | 215.174 RON | 101.545 RON | 296.909 RON | 19.810 RON | 0 RON | 43.328 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 490.523 RON | 490.523 RON | 208.768 RON | 272.688 RON | 281.755 RON | 822.918 RON | 198.229 RON | 624.689 RON | 272.928 RON | 549.990 RON | 0 RON | 385.755 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7112 — Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Top format din 4,605 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 40,6 K RON | 76,4 K RON | 192,8 K RON | 207,1 K RON | 409,8 K RON | 262,8 K RON | 490,5 K RON |
| Venituri totale | 40,6 K RON | 76,4 K RON | 192,8 K RON | 207,1 K RON | 409,8 K RON | 262,8 K RON | 490,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 25,0 K RON | 55,4 K RON | 93,8 K RON | 130,9 K RON | 141,5 K RON | 302,9 K RON | 208,8 K RON |
| Rezultat net | 14,4 K RON | 18,9 K RON | 96,7 K RON | 74,2 K RON | 264,8 K RON | −42,3 K RON | 272,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 517,1 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,14 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,14 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,43 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,50 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,27 |
| Durata încasare (zile) | 287 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 6,8 K RON | 21,4 K RON | 31,8% |
| 2020 | 18,4 K RON | 50,7 K RON | 36,3% |
| 2021 | 12,2 K RON | 141,1 K RON | 8,7% |
| 2022 | 43,7 K RON | 118,1 K RON | 37,0% |
| 2023 | 74,1 K RON | 413,2 K RON | 17,9% |
| 2024 | 19,8 K RON | 316,7 K RON | 6,3% |
| 2025 | 550,0 K RON | 822,9 K RON | 66,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 40,6 K RON | 76,4 K RON | 192,8 K RON | 207,1 K RON | 409,8 K RON | 262,8 K RON | 490,5 K RON | ▲ 86,6% |
| Rezultat net | 14,4 K RON | 18,9 K RON | 96,7 K RON | 74,2 K RON | 264,8 K RON | −42,3 K RON | 272,7 K RON | ▲ 744,8% |
| Total active | 21,4 K RON | 50,7 K RON | 141,1 K RON | 118,1 K RON | 413,2 K RON | 316,7 K RON | 822,9 K RON | ▲ 159,8% |
| Capitaluri proprii | 14,6 K RON | 33,5 K RON | 130,2 K RON | 74,4 K RON | 339,2 K RON | 296,9 K RON | 272,9 K RON | ▼ 8,1% |
| Datorii totale | 6,8 K RON | 18,4 K RON | 12,2 K RON | 43,7 K RON | 74,1 K RON | 19,8 K RON | 550,0 K RON | ▲ 2.676,3% |
| Lichiditate curentă | 1,67 | 2,75 | 7,73 | 2,45 | 5,32 | 5,13 | 1,14 | ▼ 77,8% |
| Marjă netă (%) | 35,40 | 24,73 | 50,16 | 35,81 | 64,62 | -16,09 | 55,59 | ▲ 445,5% |
| Scor bonitate | 82 | 100 | 100 | 87 | 100 | 57 | 80 | ▲ 40,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (272,7 K RON).
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 517,1 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.