Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
COLD SHOWER GAMES S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, Nicolae Grigorescu, 21, Y9, 1, 2, 30435, 3, PARTER
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 262.317 RON | 262.317 RON | 52.771 RON | 206.975 RON | 209.546 RON | 223.964 RON | 408 RON | 223.556 RON | 207.175 RON | 16.789 RON | 0 RON | 490 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 75.495 RON | 75.495 RON | 61.281 RON | 11.994 RON | 14.214 RON | 33.419 RON | 3.285 RON | 30.134 RON | 12.194 RON | 21.225 RON | 0 RON | 2.508 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 157.588 RON | 157.589 RON | 78.988 RON | 77.262 RON | 78.601 RON | 98.499 RON | 5.361 RON | 93.138 RON | 89.456 RON | 9.043 RON | 0 RON | 12.851 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (22)
- 0121 Cultivarea strugurilor
- 1102 Fabricarea vinurilor din struguri
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
- 4651 Comerţ cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice şi software- ului
- 4652 Comerţ cu ridicata de componente şi echipamente electronice şi de telecomunicaţii
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4741 Comerţ cu amănuntul al calculatoarelor, unităţilor periferice şi software-ului in magazine specializate
- 4765 Comerţ cu amănuntul al jocurilor şi jucăriilor, în magazine specializate
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5912 Activități post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5913 Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
- 5914 Proiecția de filme cinematografice
- 6201 Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
- 6209 Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
- 6312 Activităţi ale portalurilor web
- 6399 Alte activităţi de servicii informaţionale n.c.a.
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4791 — Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Top format din 5,933 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 262,3 K RON | 75,5 K RON | 157,6 K RON |
| Venituri totale | 262,3 K RON | 75,5 K RON | 157,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 52,8 K RON | 61,3 K RON | 79,0 K RON |
| Rezultat net | 207,0 K RON | 12,0 K RON | 77,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 60,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 10,30 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 10,30 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 8,88 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 10,89 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 12,26 |
| Durata încasare (zile) | 30 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 16,8 K RON | 224,0 K RON | 7,5% |
| 2024 | 21,2 K RON | 33,4 K RON | 63,5% |
| 2025 | 9,0 K RON | 98,5 K RON | 9,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 262,3 K RON | 75,5 K RON | 157,6 K RON | ▲ 108,7% |
| Rezultat net | 207,0 K RON | 12,0 K RON | 77,3 K RON | ▲ 544,2% |
| Total active | 224,0 K RON | 33,4 K RON | 98,5 K RON | ▲ 194,7% |
| Capitaluri proprii | 207,2 K RON | 12,2 K RON | 89,5 K RON | ▲ 633,6% |
| Datorii totale | 16,8 K RON | 21,2 K RON | 9,0 K RON | ▼ 57,4% |
| Lichiditate curentă | 13,32 | 1,42 | 10,30 | ▲ 625,5% |
| Marjă netă (%) | 78,90 | 15,89 | 49,03 | ▲ 208,6% |
| Scor bonitate | 87 | 65 | 100 | ▲ 53,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (77,3 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (10.3), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.