NIROLF CONSULTING S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, Decebal, 4, S11, 3, 3, 52, 30965, 3
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 129.897 RON | 130.323 RON | 76.349 RON | 50.077 RON | 53.974 RON | 168.528 RON | 113.945 RON | 54.583 RON | 106.746 RON | 62.283 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 501 RON | 0 |
| 2020 | 132.116 RON | 132.221 RON | 74.560 RON | 53.887 RON | 57.661 RON | 202.036 RON | 69.497 RON | 132.539 RON | 160.633 RON | 41.950 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 547 RON | 0 |
| 2021 | 150.777 RON | 150.807 RON | 71.617 RON | 75.210 RON | 79.190 RON | 234.934 RON | 32.496 RON | 202.438 RON | 214.791 RON | 20.658 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 515 RON | 0 |
| 2022 | 176.991 RON | 178.381 RON | 55.854 RON | 118.310 RON | 122.527 RON | 309.231 RON | 16.023 RON | 293.208 RON | 118.550 RON | 190.681 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 213.619 RON | 218.235 RON | 76.186 RON | 140.169 RON | 142.049 RON | 244.742 RON | 15.112 RON | 229.630 RON | 240.719 RON | 7.863 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 3.840 RON | 1 |
| 2024 | 225.744 RON | 234.154 RON | 77.302 RON | 154.557 RON | 156.852 RON | 256.892 RON | 10.882 RON | 246.010 RON | 154.797 RON | 105.997 RON | 0 RON | 122.725 RON | 0 RON | 3.902 RON | 1 |
| 2025 | 253.890 RON | 259.466 RON | 131.413 RON | 125.819 RON | 128.053 RON | 201.696 RON | 133.947 RON | 67.749 RON | 157.891 RON | 46.525 RON | 0 RON | 2.663 RON | 0 RON | 2.720 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (2)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8299 — Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Top format din 2,409 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 129,9 K RON | 132,1 K RON | 150,8 K RON | 177,0 K RON | 213,6 K RON | 225,7 K RON | 253,9 K RON |
| Venituri totale | 130,3 K RON | 132,2 K RON | 150,8 K RON | 178,4 K RON | 218,2 K RON | 234,2 K RON | 259,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 76,3 K RON | 74,6 K RON | 71,6 K RON | 55,9 K RON | 76,2 K RON | 77,3 K RON | 131,4 K RON |
| Rezultat net | 50,1 K RON | 53,9 K RON | 75,2 K RON | 118,3 K RON | 140,2 K RON | 154,6 K RON | 125,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 272,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,46 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,46 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 1,40 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 4,34 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 95,34 |
| Durata încasare (zile) | 4 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 62,3 K RON | 168,5 K RON | 37,0% |
| 2020 | 42,0 K RON | 202,0 K RON | 20,8% |
| 2021 | 20,7 K RON | 234,9 K RON | 8,8% |
| 2022 | 190,7 K RON | 309,2 K RON | 61,7% |
| 2023 | 7,9 K RON | 244,7 K RON | 3,2% |
| 2024 | 106,0 K RON | 256,9 K RON | 41,3% |
| 2025 | 46,5 K RON | 201,7 K RON | 23,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 129,9 K RON | 132,1 K RON | 150,8 K RON | 177,0 K RON | 213,6 K RON | 225,7 K RON | 253,9 K RON | ▲ 12,5% |
| Rezultat net | 50,1 K RON | 53,9 K RON | 75,2 K RON | 118,3 K RON | 140,2 K RON | 154,6 K RON | 125,8 K RON | ▼ 18,6% |
| Total active | 168,5 K RON | 202,0 K RON | 234,9 K RON | 309,2 K RON | 244,7 K RON | 256,9 K RON | 201,7 K RON | ▼ 21,5% |
| Capitaluri proprii | 106,7 K RON | 160,6 K RON | 214,8 K RON | 118,6 K RON | 240,7 K RON | 154,8 K RON | 157,9 K RON | ▲ 2,0% |
| Datorii totale | 62,3 K RON | 42,0 K RON | 20,7 K RON | 190,7 K RON | 7,9 K RON | 106,0 K RON | 46,5 K RON | ▼ 56,1% |
| Lichiditate curentă | 0,88 | 3,16 | 9,80 | 1,54 | 29,20 | 2,32 | 1,46 | ▼ 37,3% |
| Marjă netă (%) | 38,55 | 40,79 | 49,88 | 66,85 | 65,62 | 68,47 | 49,56 | ▼ 27,6% |
| Scor bonitate | 70 | 95 | 100 | 85 | 100 | 95 | 77 | ▼ 18,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (125,8 K RON).
- •Scorul de bonitate de 77/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 272,2 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.