Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

OPQ ENERGY CORPORATION S.R.L.

CUI: 40376455 J40/98/2019 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 40376455
Cod înmatriculare J40/98/2019
EUID ROONRC.J40/98/2019
Data înmatriculării 2019-01-07
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, ŞAPTE DRUMURI, 17, PM40A, 1, 1, 6, 31646, 3

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 3
Sector: 3
Stradă: ŞAPTE DRUMURI
Număr: 17
Bloc: PM40A
Scară: 1
Etaj: 1
Apartament: 6
Cod poștal: 31646

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 48.679 RON 48.679 RON 842 RON 46.377 RON 47.837 RON 46.577 RON 0 RON 46.577 RON 46.577 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2020 0 RON 0 RON 429 RON −429 RON −429 RON 46.148 RON 0 RON 46.148 RON 46.148 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2021 0 RON 0 RON 39 RON −39 RON −39 RON 46.109 RON 0 RON 46.109 RON 46.109 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2022 0 RON 0 RON 263 RON −263 RON −263 RON 45.999 RON 0 RON 45.999 RON 45.846 RON 153 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2023 2.472.491 RON 2.472.491 RON 856.410 RON 1.591.851 RON 1.616.081 RON 1.661.294 RON 6 RON 1.661.288 RON 1.637.697 RON 23.597 RON 0 RON 500.634 RON 0 RON 0 RON 1
2024 384.118 RON 391.730 RON 172.779 RON 197.573 RON 218.951 RON 1.621.792 RON 386.561 RON 1.235.231 RON 1.414.182 RON 207.610 RON 0 RON 217.468 RON 0 RON 0 RON 1
2025 0 RON 1.151 RON 72.841 RON −71.690 RON −71.690 RON 1.342.588 RON 337.242 RON 1.005.346 RON 1.342.493 RON 95 RON 269 RON 25.222 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

DRAGNEA MONICA GABRIELA
administrator
Teleorman, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 1,571 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−71.690 RON)
Cifra de Afaceri 2025
0 RON
Rezultat Net 2025
−71,7 K RON
Total Active 2025
1,34 M RON
Scor Bonitate
67/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 67/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 48,7 K RON 0 RON 0 RON 0 RON 2,47 M RON 384,1 K RON 0 RON
Venituri totale 48,7 K RON 0 RON 0 RON 0 RON 2,47 M RON 391,7 K RON 1,2 K RON
Cheltuieli totale 842 RON 429 RON 39 RON 263 RON 856,4 K RON 172,8 K RON 72,8 K RON
Rezultat net 46,4 K RON −429 RON −39 RON −263 RON 1,59 M RON 197,6 K RON −71,7 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 857,1 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 10.582,59 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 10.579,76 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 396,40 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 14.132,51 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate337,2 K RON (25.1%)
Active circulante1,01 M RON (74.9%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri269 RON
Creanțe25,2 K RON
Numerar37,7 K RON
Alte active circulante942,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) –
Durata încasare (zile) –

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
–
Marjă netă
–
ROA
-5,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 0 RON 46,6 K RON 0,0%
2020 0 RON 46,1 K RON 0,0%
2021 0 RON 46,1 K RON 0,0%
2022 153 RON 46,0 K RON 0,3%
2023 23,6 K RON 1,66 M RON 1,4%
2024 207,6 K RON 1,62 M RON 12,8%
2025 95 RON 1,34 M RON 0,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

67
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Date insuficiente 5/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 48,7 K RON 0 RON 0 RON 0 RON 2,47 M RON 384,1 K RON 0 RON –
Rezultat net 46,4 K RON −429 RON −39 RON −263 RON 1,59 M RON 197,6 K RON −71,7 K RON ▼ 136,3%
Total active 46,6 K RON 46,1 K RON 46,1 K RON 46,0 K RON 1,66 M RON 1,62 M RON 1,34 M RON ▼ 17,2%
Capitaluri proprii 46,6 K RON 46,1 K RON 46,1 K RON 45,8 K RON 1,64 M RON 1,41 M RON 1,34 M RON ▼ 5,1%
Datorii totale 0 RON 0 RON 0 RON 153 RON 23,6 K RON 207,6 K RON 95 RON ▼ 100,0%
Lichiditate curentă – – – 300,65 70,40 5,95 10.582,59 ▲ 177.764,6%
Marjă netă (%) 95,27 – – – 64,38 51,44 – –
Scor bonitate 67 40 47 60 87 80 67 ▼ 16,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
  • •Lichiditate curentă bună (10582.59), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • •Scorul de bonitate de 67/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 857,1 K RON.

Riscuri identificate

  • •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.

Recomandări

  • •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.