Publicitate

SMOKE AND MIRRORS S.R.L.

CUI: 37801946 J40/9834/2017 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 37801946
Cod înmatriculare J40/9834/2017
EUID ROONRC.J40/9834/2017
Data înmatriculării 2017-06-21
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 9 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, GHEORGHE IONESCU SISEŞTI, 467B, 1, MEZANIN

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 1
Sector: 1
Stradă: GHEORGHE IONESCU SISEŞTI
Număr: 467B
Completare adresă: MEZANIN

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 256 RON 0 RON 256 RON −4.779 RON 5.035 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2020 85.857 RON 85.859 RON 12.395 RON 71.012 RON 73.464 RON 75.146 RON 11.592 RON 63.554 RON 66.233 RON 8.913 RON 0 RON 14.068 RON 0 RON 0 RON 1
2021 259.176 RON 259.176 RON 95.831 RON 160.805 RON 163.345 RON 161.910 RON 13.179 RON 148.731 RON 156.026 RON 5.884 RON 0 RON 51.665 RON 0 RON 0 RON 1
2022 243.317 RON 252.712 RON 136.629 RON 111.246 RON 116.083 RON 112.922 RON 11.180 RON 101.742 RON 111.447 RON 1.475 RON 0 RON 72.388 RON 0 RON 0 RON 1
2023 340.517 RON 340.580 RON 134.247 RON 202.995 RON 206.333 RON 213.553 RON 5.911 RON 207.642 RON 203.195 RON 10.358 RON 1.540 RON 22.230 RON 0 RON 0 RON 1
2024 358.467 RON 360.782 RON 62.925 RON 290.775 RON 297.857 RON 398.693 RON 16.756 RON 381.937 RON 290.975 RON 107.718 RON 0 RON 267.230 RON 0 RON 0 RON 1
2025 298.148 RON 299.913 RON 84.646 RON 211.479 RON 215.267 RON 274.849 RON 12.725 RON 262.124 RON 257.454 RON 17.574 RON 9.000 RON 239.331 RON 0 RON 179 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

MARINESCU OANA
administrator
Ilfov, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (13)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 2,341 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
298,1 K RON
Rezultat Net 2025
211,5 K RON
Total Active 2025
274,8 K RON
Scor Bonitate
87/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 87/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 85,9 K RON 259,2 K RON 243,3 K RON 340,5 K RON 358,5 K RON 298,1 K RON
Venituri totale 0 RON 85,9 K RON 259,2 K RON 252,7 K RON 340,6 K RON 360,8 K RON 299,9 K RON
Cheltuieli totale 0 RON 12,4 K RON 95,8 K RON 136,6 K RON 134,2 K RON 62,9 K RON 84,6 K RON
Rezultat net 0 RON 71,0 K RON 160,8 K RON 111,2 K RON 203,0 K RON 290,8 K RON 211,5 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 443,8 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 14,92 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 14,40 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,78 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 15,64 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate12,7 K RON (4.6%)
Active circulante262,1 K RON (95.4%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri9,0 K RON
Creanțe239,3 K RON
Numerar13,8 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 33,13
Durata stocaj (zile) 11
Rotație creanțe (ori/an) 1,25
Durata încasare (zile) 293

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
72,2%
Marjă netă
70,9%
ROA
76,9%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 5,0 K RON 256 RON 1.966,8%
2020 8,9 K RON 75,1 K RON 11,9%
2021 5,9 K RON 161,9 K RON 3,6%
2022 1,5 K RON 112,9 K RON 1,3%
2023 10,4 K RON 213,6 K RON 4,9%
2024 107,7 K RON 398,7 K RON 27,0%
2025 17,6 K RON 274,8 K RON 6,4%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

87
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 85,9 K RON 259,2 K RON 243,3 K RON 340,5 K RON 358,5 K RON 298,1 K RON ▼ 16,8%
Rezultat net 0 RON 71,0 K RON 160,8 K RON 111,2 K RON 203,0 K RON 290,8 K RON 211,5 K RON ▼ 27,3%
Total active 256 RON 75,1 K RON 161,9 K RON 112,9 K RON 213,6 K RON 398,7 K RON 274,8 K RON ▼ 31,1%
Capitaluri proprii −4,8 K RON 66,2 K RON 156,0 K RON 111,4 K RON 203,2 K RON 291,0 K RON 257,5 K RON ▼ 11,5%
Datorii totale 5,0 K RON 8,9 K RON 5,9 K RON 1,5 K RON 10,4 K RON 107,7 K RON 17,6 K RON ▼ 83,7%
Lichiditate curentă 0,05 7,13 25,28 68,98 20,05 3,55 14,92 ▲ 320,7%
Marjă netă (%) 82,71 62,04 45,72 59,61 81,12 70,93 ▼ 12,6%
Scor bonitate 22 95 100 87 95 95 87 ▼ 8,4%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (211,5 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (14.92), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 443,8 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate