IMAG - MED IMPEX SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, Sos. Mihai Bravu, 305, 14A, 1, 9, 33, 70000, 3
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 651.558 RON | 652.796 RON | 147.447 RON | 498.834 RON | 505.349 RON | 541.080 RON | 79.686 RON | 461.394 RON | 499.074 RON | 42.006 RON | 0 RON | 249 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2020 | 623.509 RON | 623.509 RON | 104.616 RON | 513.125 RON | 518.893 RON | 525.201 RON | 49.931 RON | 475.270 RON | 513.365 RON | 11.836 RON | 0 RON | 382.218 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2021 | 781.027 RON | 781.027 RON | 215.594 RON | 557.621 RON | 565.433 RON | 736.791 RON | 379.829 RON | 356.962 RON | 557.861 RON | 178.930 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 848.268 RON | 850.978 RON | 239.902 RON | 602.566 RON | 611.076 RON | 1.175.876 RON | 297.926 RON | 877.950 RON | 602.806 RON | 573.070 RON | 0 RON | 442.567 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2023 | 964.789 RON | 1.014.907 RON | 258.035 RON | 746.723 RON | 756.872 RON | 784.262 RON | 185.625 RON | 598.637 RON | 746.963 RON | 37.299 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 1.915.823 RON | 1.915.823 RON | 192.666 RON | 1.665.682 RON | 1.723.157 RON | 1.695.986 RON | 132.867 RON | 1.563.119 RON | 1.665.922 RON | 30.064 RON | 0 RON | 1.208.518 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 2.049.098 RON | 2.049.098 RON | 249.551 RON | 1.501.100 RON | 1.799.547 RON | 1.603.907 RON | 58.456 RON | 1.545.451 RON | 1.501.340 RON | 102.567 RON | 0 RON | 1.034.995 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8622 — Activități de asistență medicală specializată
Top format din 3,013 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 651,6 K RON | 623,5 K RON | 781,0 K RON | 848,3 K RON | 964,8 K RON | 1,92 M RON | 2,05 M RON |
| Venituri totale | 652,8 K RON | 623,5 K RON | 781,0 K RON | 851,0 K RON | 1,01 M RON | 1,92 M RON | 2,05 M RON |
| Cheltuieli totale | 147,4 K RON | 104,6 K RON | 215,6 K RON | 239,9 K RON | 258,0 K RON | 192,7 K RON | 249,6 K RON |
| Rezultat net | 498,8 K RON | 513,1 K RON | 557,6 K RON | 602,6 K RON | 746,7 K RON | 1,67 M RON | 1,50 M RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,11 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 15,07 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 15,07 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 4,98 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 15,64 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,98 |
| Durata încasare (zile) | 184 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 42,0 K RON | 541,1 K RON | 7,8% |
| 2020 | 11,8 K RON | 525,2 K RON | 2,3% |
| 2021 | 178,9 K RON | 736,8 K RON | 24,3% |
| 2022 | 573,1 K RON | 1,18 M RON | 48,7% |
| 2023 | 37,3 K RON | 784,3 K RON | 4,8% |
| 2024 | 30,1 K RON | 1,70 M RON | 1,8% |
| 2025 | 102,6 K RON | 1,60 M RON | 6,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 651,6 K RON | 623,5 K RON | 781,0 K RON | 848,3 K RON | 964,8 K RON | 1,92 M RON | 2,05 M RON | ▲ 7,0% |
| Rezultat net | 498,8 K RON | 513,1 K RON | 557,6 K RON | 602,6 K RON | 746,7 K RON | 1,67 M RON | 1,50 M RON | ▼ 9,9% |
| Total active | 541,1 K RON | 525,2 K RON | 736,8 K RON | 1,18 M RON | 784,3 K RON | 1,70 M RON | 1,60 M RON | ▼ 5,4% |
| Capitaluri proprii | 499,1 K RON | 513,4 K RON | 557,9 K RON | 602,8 K RON | 747,0 K RON | 1,67 M RON | 1,50 M RON | ▼ 9,9% |
| Datorii totale | 42,0 K RON | 11,8 K RON | 178,9 K RON | 573,1 K RON | 37,3 K RON | 30,1 K RON | 102,6 K RON | ▲ 241,2% |
| Lichiditate curentă | 10,98 | 40,15 | 2,00 | 1,53 | 16,05 | 51,99 | 15,07 | ▼ 71,0% |
| Marjă netă (%) | 76,56 | 82,30 | 71,40 | 71,03 | 77,40 | 86,94 | 73,26 | ▼ 15,7% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 90 | 90 | 100 | 100 | 87 | ▼ 13,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,50 M RON).
- •Lichiditate curentă bună (15.07), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,11 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.