Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
MYA DENTMEDICAL SRL
Date generale
Adresă
România, Bacău, Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, COSTACHE NEGRI, B6, A, P, 605600
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 17.499 RON | 17.499 RON | 6.234 RON | 10.740 RON | 11.265 RON | 21.677 RON | 2.548 RON | 19.129 RON | −14.502 RON | 36.179 RON | 11.578 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 25.538 RON | 25.538 RON | 24.118 RON | 653 RON | 1.420 RON | 22.138 RON | 8.938 RON | 13.200 RON | −13.849 RON | 35.987 RON | 11.578 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 28.643 RON | 28.643 RON | 21.394 RON | 6.390 RON | 7.249 RON | 15.282 RON | 4.079 RON | 11.203 RON | −7.459 RON | 22.741 RON | 9.975 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 54.932 RON | 54.932 RON | 29.423 RON | 23.860 RON | 25.509 RON | 19.812 RON | 11.934 RON | 7.878 RON | 16.401 RON | 3.411 RON | 6.783 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 94.510 RON | 94.510 RON | 47.435 RON | 40.057 RON | 47.075 RON | 57.726 RON | 10.194 RON | 47.532 RON | 56.458 RON | 1.268 RON | 1.502 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 71.900 RON | 71.900 RON | 43.678 RON | 23.986 RON | 28.222 RON | 80.804 RON | 14.404 RON | 66.400 RON | 80.444 RON | 360 RON | 0 RON | 30.000 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 74.000 RON | 74.022 RON | 58.235 RON | 13.580 RON | 15.787 RON | 69.053 RON | 28.815 RON | 40.238 RON | 44.024 RON | 25.029 RON | 3.602 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (2)
Lideri din domeniu
Top companii din Bacău, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8623 — Activități de asistență stomatologică
Top format din 274 companii din județul Bacău. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 17,5 K RON | 25,5 K RON | 28,6 K RON | 54,9 K RON | 94,5 K RON | 71,9 K RON | 74,0 K RON |
| Venituri totale | 17,5 K RON | 25,5 K RON | 28,6 K RON | 54,9 K RON | 94,5 K RON | 71,9 K RON | 74,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 6,2 K RON | 24,1 K RON | 21,4 K RON | 29,4 K RON | 47,4 K RON | 43,7 K RON | 58,2 K RON |
| Rezultat net | 10,7 K RON | 653 RON | 6,4 K RON | 23,9 K RON | 40,1 K RON | 24,0 K RON | 13,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 99,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,61 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,46 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 1,46 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,76 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 20,54 |
| Durata stocaj (zile) | 18 |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 36,2 K RON | 21,7 K RON | 166,9% |
| 2020 | 36,0 K RON | 22,1 K RON | 162,6% |
| 2021 | 22,7 K RON | 15,3 K RON | 148,8% |
| 2022 | 3,4 K RON | 19,8 K RON | 17,2% |
| 2023 | 1,3 K RON | 57,7 K RON | 2,2% |
| 2024 | 360 RON | 80,8 K RON | 0,5% |
| 2025 | 25,0 K RON | 69,1 K RON | 36,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 17,5 K RON | 25,5 K RON | 28,6 K RON | 54,9 K RON | 94,5 K RON | 71,9 K RON | 74,0 K RON | ▲ 2,9% |
| Rezultat net | 10,7 K RON | 653 RON | 6,4 K RON | 23,9 K RON | 40,1 K RON | 24,0 K RON | 13,6 K RON | ▼ 43,4% |
| Total active | 21,7 K RON | 22,1 K RON | 15,3 K RON | 19,8 K RON | 57,7 K RON | 80,8 K RON | 69,1 K RON | ▼ 14,5% |
| Capitaluri proprii | −14,5 K RON | −13,8 K RON | −7,5 K RON | 16,4 K RON | 56,5 K RON | 80,4 K RON | 44,0 K RON | ▼ 45,3% |
| Datorii totale | 36,2 K RON | 36,0 K RON | 22,7 K RON | 3,4 K RON | 1,3 K RON | 360 RON | 25,0 K RON | ▲ 6.852,5% |
| Lichiditate curentă | 0,53 | 0,37 | 0,49 | 2,31 | 37,49 | 184,44 | 1,61 | ▼ 99,1% |
| Marjă netă (%) | 61,37 | 2,56 | 22,31 | 43,44 | 42,38 | 33,36 | 18,35 | ▼ 45,0% |
| Scor bonitate | 47 | 32 | 55 | 100 | 100 | 87 | 75 | ▼ 13,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (13,6 K RON).
- •Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 99,3 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.