Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
WWW INFO COMMUNICATION SRL
Date generale
Adresă
România, Bacău, Sat Măgura, Comuna Măgura, MĂGURA, 607305, Str. Între Vii nr. 134
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 174.718 RON | 175.036 RON | 154.314 RON | 18.975 RON | 20.722 RON | 40.267 RON | 0 RON | 40.267 RON | 15.383 RON | 24.884 RON | 0 RON | 150 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2020 | 108.461 RON | 108.461 RON | 75.303 RON | 32.170 RON | 33.158 RON | 61.919 RON | 0 RON | 61.919 RON | 47.552 RON | 14.367 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2021 | 41.367 RON | 41.367 RON | 24.410 RON | 16.174 RON | 16.957 RON | 41.596 RON | 0 RON | 41.596 RON | 63.726 RON | 1.020 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 23.150 RON | 0 |
| 2022 | 10.667 RON | 10.667 RON | 4.727 RON | 5.620 RON | 5.940 RON | 69.506 RON | 0 RON | 69.506 RON | 69.346 RON | 160 RON | 0 RON | 46.646 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 33.376 RON | 33.376 RON | 21.400 RON | 10.056 RON | 11.976 RON | 81.532 RON | 81.405 RON | 127 RON | 79.402 RON | 2.130 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 22.272 RON | 22.272 RON | 16.480 RON | 4.865 RON | 5.792 RON | 84.267 RON | 81.405 RON | 2.862 RON | 84.267 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (8)
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 6190 Alte activități de telecomunicații
- 6201 Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6209 Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
Raport Economico-Financiar
2019–20241. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 174,7 K RON | 108,5 K RON | 41,4 K RON | 10,7 K RON | 33,4 K RON | 22,3 K RON |
| Venituri totale | 175,0 K RON | 108,5 K RON | 41,4 K RON | 10,7 K RON | 33,4 K RON | 22,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 154,3 K RON | 75,3 K RON | 24,4 K RON | 4,7 K RON | 21,4 K RON | 16,5 K RON |
| Rezultat net | 19,0 K RON | 32,2 K RON | 16,2 K RON | 5,6 K RON | 10,1 K RON | 4,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): −36,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2024
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | – | ≥ 1 | |
| Lichiditate rapidă | – | ≥ 0.8 | |
| Lichiditate imediată | – | ≥ 0.2 | |
| Solvabilitate | – | ≥ 1 |
6. Structura Activelor (2024)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2024)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 24,9 K RON | 40,3 K RON | 61,8% |
| 2020 | 14,4 K RON | 61,9 K RON | 23,2% |
| 2021 | 1,0 K RON | 41,6 K RON | 2,5% |
| 2022 | 160 RON | 69,5 K RON | 0,2% |
| 2023 | 2,1 K RON | 81,5 K RON | 2,6% |
| 2024 | 0 RON | 84,3 K RON | 0,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2024
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 174,7 K RON | 108,5 K RON | 41,4 K RON | 10,7 K RON | 33,4 K RON | 22,3 K RON | ▼ 33,3% |
| Rezultat net | 19,0 K RON | 32,2 K RON | 16,2 K RON | 5,6 K RON | 10,1 K RON | 4,9 K RON | ▼ 51,6% |
| Total active | 40,3 K RON | 61,9 K RON | 41,6 K RON | 69,5 K RON | 81,5 K RON | 84,3 K RON | ▲ 3,4% |
| Capitaluri proprii | 15,4 K RON | 47,6 K RON | 63,7 K RON | 69,3 K RON | 79,4 K RON | 84,3 K RON | ▲ 6,1% |
| Datorii totale | 24,9 K RON | 14,4 K RON | 1,0 K RON | 160 RON | 2,1 K RON | 0 RON | – |
| Lichiditate curentă | 1,62 | 4,31 | 40,78 | 434,41 | 0,06 | – | – |
| Marjă netă (%) | 10,86 | 29,66 | 39,10 | 52,69 | 30,13 | 21,84 | ▼ 27,5% |
| Scor bonitate | 77 | 95 | 87 | 87 | 73 | 60 | ▼ 17,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2024 (4,9 K RON).
- •Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2024.