Publicitate

MULTI TRADING 2022 S.R.L.

CUI: 46809540 J4/1613/2022 SRL Bacău, Sat Hăghiac, Comuna Dofteana
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 46809540
Cod înmatriculare J4/1613/2022
EUID ROONRC.J4/1613/2022
Data înmatriculării 2022-09-09
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 4 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Bacău, Sat Hăghiac, Comuna Dofteana, Ciungetului, 8, 601716

Țară: România
Județ: Bacău
Localitate: Sat Hăghiac, Comuna Dofteana
Stradă: Ciungetului
Număr: 8
Cod poștal: 601716

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2022 100 RON 100 RON 271 RON −174 RON −171 RON 82 RON 0 RON 82 RON −174 RON 256 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2023 89.696 RON 89.821 RON 86.472 RON 2.452 RON 3.349 RON 15.302 RON 0 RON 15.302 RON 2.278 RON 13.024 RON 5.099 RON 100 RON 0 RON 0 RON 1
2024 97.800 RON 106.938 RON 103.389 RON 2.571 RON 3.549 RON 33.078 RON 0 RON 33.078 RON 4.849 RON 28.229 RON 5.535 RON 26.938 RON 0 RON 0 RON 2
2025 107.000 RON 107.187 RON 79.561 RON 26.554 RON 27.626 RON 63.696 RON 0 RON 63.696 RON 31.403 RON 32.293 RON 7.837 RON 53.442 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

PAISA MIHĂIŢĂ
administrator
Bacău, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (18)

Lideri din domeniu

Top companii din Bacău, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 195 companii din județul Bacău. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2022–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
107,0 K RON
Rezultat Net 2025
26,6 K RON
Total Active 2025
63,7 K RON
Scor Bonitate
90/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 90/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2022202320242025
Cifra de afaceri 100 RON 89,7 K RON 97,8 K RON 107,0 K RON
Venituri totale 100 RON 89,8 K RON 106,9 K RON 107,2 K RON
Cheltuieli totale 271 RON 86,5 K RON 103,4 K RON 79,6 K RON
Rezultat net −174 RON 2,5 K RON 2,6 K RON 26,6 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 155,9 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,97 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,73 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,07 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,97 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante63,7 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri7,8 K RON
Creanțe53,4 K RON
Numerar2,4 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 13,65
Durata stocaj (zile) 27
Rotație creanțe (ori/an) 2,00
Durata încasare (zile) 182

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
25,8%
Marjă netă
24,8%
ROA
41,7%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2022 256 RON 82 RON 312,2%
2023 13,0 K RON 15,3 K RON 85,1%
2024 28,2 K RON 33,1 K RON 85,3%
2025 32,3 K RON 63,7 K RON 50,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

90
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 100 RON 89,7 K RON 97,8 K RON 107,0 K RON ▲ 9,4%
Rezultat net −174 RON 2,5 K RON 2,6 K RON 26,6 K RON ▲ 932,8%
Total active 82 RON 15,3 K RON 33,1 K RON 63,7 K RON ▲ 92,6%
Capitaluri proprii −174 RON 2,3 K RON 4,8 K RON 31,4 K RON ▲ 547,6%
Datorii totale 256 RON 13,0 K RON 28,2 K RON 32,3 K RON ▲ 14,4%
Lichiditate curentă 0,32 1,17 1,17 1,97 ▲ 68,3%
Marjă netă (%) -174,00 2,73 2,63 24,82 ▲ 843,7%
Scor bonitate 19 70 65 90 ▲ 38,5%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (26,6 K RON).
  • Scorul de bonitate de 90/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 155,9 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.

Publicitate