Publicitate

EAGLE EYE MANAGEMENT SRL

CUI: 17792436 J51/165/2009 SRL Călăraşi, Comuna Frumuşani
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 17792436
Cod înmatriculare J51/165/2009
EUID ROONRC.J51/165/2009
Data înmatriculării 2009-03-27
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 17 ani
Salariați (2024) 1 angajați

Adresă

România, Călăraşi, Comuna Frumuşani, 0

Țară: România
Județ: Călăraşi
Localitate: Comuna Frumuşani
Sector: 0
Cod poștal: 0

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 0 RON 180.000 RON 167.240 RON 12.760 RON 12.760 RON 3.981.018 RON 3.970.198 RON 10.820 RON 924.303 RON 3.056.715 RON 0 RON 10.008 RON 0 RON 0 RON 4
2020 57.505 RON 112.509 RON 136.665 RON −24.731 RON −24.156 RON 3.972.508 RON 3.970.198 RON 2.310 RON 899.572 RON 3.072.936 RON 0 RON 4 RON 0 RON 0 RON 2
2021 149.329 RON 200.549 RON 169.677 RON 28.879 RON 30.872 RON 4.796.664 RON 3.947.686 RON 848.978 RON 928.452 RON 3.870.887 RON 0 RON 847.360 RON 0 RON 2.675 RON 2
2022 255.869 RON 267.914 RON 232.416 RON 32.395 RON 35.498 RON 4.813.455 RON 3.916.145 RON 897.310 RON 960.847 RON 3.852.608 RON 1.728 RON 894.139 RON 0 RON 0 RON 0
2023 457.608 RON 476.937 RON 177.865 RON 293.398 RON 299.072 RON 4.855.756 RON 3.890.983 RON 964.773 RON 1.273.184 RON 3.582.572 RON 3.375 RON 951.623 RON 0 RON 0 RON 2
2024 516.124 RON 520.862 RON 172.547 RON 311.444 RON 348.315 RON 4.113.027 RON 3.892.578 RON 220.449 RON 1.585.533 RON 2.527.494 RON 5.541 RON 198.320 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

HALAWANI KARIM
administrator
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Raport Economico-Financiar

2019–2024

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2024
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.09) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2024
516,1 K RON
Rezultat Net 2024
311,4 K RON
Total Active 2024
4,11 M RON
Scor Bonitate
68/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 68/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 201920202021202220232024
Cifra de afaceri 0 RON 57,5 K RON 149,3 K RON 255,9 K RON 457,6 K RON 516,1 K RON
Venituri totale 180,0 K RON 112,5 K RON 200,5 K RON 267,9 K RON 476,9 K RON 520,9 K RON
Cheltuieli totale 167,2 K RON 136,7 K RON 169,7 K RON 232,4 K RON 177,9 K RON 172,5 K RON
Rezultat net 12,8 K RON −24,7 K RON 28,9 K RON 32,4 K RON 293,4 K RON 311,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 628,2 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2024

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,09 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,09 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,01 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,63 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2024)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate3,89 M RON (94.6%)
Active circulante220,4 K RON (5.4%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri5,5 K RON
Creanțe198,3 K RON
Numerar16,6 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2024)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 93,15
Durata stocaj (zile) 4
Rotație creanțe (ori/an) 2,60
Durata încasare (zile) 140

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
67,5%
Marjă netă
60,3%
ROA
7,6%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 3,06 M RON 3,98 M RON 76,8%
2020 3,07 M RON 3,97 M RON 77,4%
2021 3,87 M RON 4,80 M RON 80,7%
2022 3,85 M RON 4,81 M RON 80,0%
2023 3,58 M RON 4,86 M RON 73,8%
2024 2,53 M RON 4,11 M RON 61,5%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2024

68
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 201920202021202220232024 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 57,5 K RON 149,3 K RON 255,9 K RON 457,6 K RON 516,1 K RON ▲ 12,8%
Rezultat net 12,8 K RON −24,7 K RON 28,9 K RON 32,4 K RON 293,4 K RON 311,4 K RON ▲ 6,2%
Total active 3,98 M RON 3,97 M RON 4,80 M RON 4,81 M RON 4,86 M RON 4,11 M RON ▼ 15,3%
Capitaluri proprii 924,3 K RON 899,6 K RON 928,5 K RON 960,8 K RON 1,27 M RON 1,59 M RON ▲ 24,5%
Datorii totale 3,06 M RON 3,07 M RON 3,87 M RON 3,85 M RON 3,58 M RON 2,53 M RON ▼ 29,5%
Lichiditate curentă 0,00 0,00 0,22 0,23 0,27 0,09 ▼ 67,6%
Marjă netă (%) -43,01 19,34 12,66 64,12 60,34 ▼ 5,9%
Scor bonitate 35 25 68 68 68 68 ▲ 0,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2024 (311,4 K RON).
  • Scorul de bonitate de 68/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 628,2 K RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2024.

Publicitate