Publicitate

FABER CONT S.R.L.

CUI: 43811383 J51/195/2021 SRL Călăraşi, Municipiul Călăraşi
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 43811383
Cod înmatriculare J51/195/2021
EUID ROONRC.J51/195/2021
Data înmatriculării 2021-02-25
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 5 ani
Salariați (2024) 2 angajați

Adresă

România, Călăraşi, Municipiul Călăraşi, CORNIŞEI, 38, C25, 1, PARTER, 2

Țară: România
Județ: Călăraşi
Localitate: Municipiul Călăraşi
Stradă: CORNIŞEI
Număr: 38
Bloc: C25
Scară: 1
Etaj: PARTER
Apartament: 2

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2021 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2022 0 RON 153 RON 153 RON 0 RON 0 RON 353 RON 0 RON 353 RON 200 RON 153 RON 153 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2023 175.040 RON 175.040 RON 40.440 RON 132.885 RON 134.600 RON 150.127 RON 0 RON 150.127 RON 133.085 RON 17.042 RON 153 RON 109.285 RON 0 RON 0 RON 1
2024 206.951 RON 206.951 RON 129.833 RON 66.260 RON 77.118 RON 138.577 RON 0 RON 138.577 RON 99.345 RON 44.232 RON 153 RON 83.505 RON 0 RON 5.000 RON 2

Reprezentanți și administratori (2)

MATACHE COSTEL SORIN
administrator
Călăraşi, România
Pagina administratorului
PARAPIRU CRISTIAN
administrator
Călăraşi, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Raport Economico-Financiar

2021–2024

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2024
207,0 K RON
Rezultat Net 2024
66,3 K RON
Total Active 2024
138,6 K RON
Scor Bonitate
87/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 87/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2021202220232024
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 175,0 K RON 207,0 K RON
Venituri totale 0 RON 153 RON 175,0 K RON 207,0 K RON
Cheltuieli totale 0 RON 153 RON 40,4 K RON 129,8 K RON
Rezultat net 0 RON 0 RON 132,9 K RON 66,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 294,5 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2024

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 3,13 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 3,13 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 1,24 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 3,13 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2024)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante138,6 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri153 RON
Creanțe83,5 K RON
Numerar54,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2024)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 1.352,62
Durata stocaj (zile) 0
Rotație creanțe (ori/an) 2,48
Durata încasare (zile) 147

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
37,3%
Marjă netă
32,0%
ROA
47,8%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2021 0 RON 0 RON
2022 153 RON 353 RON 43,3%
2023 17,0 K RON 150,1 K RON 11,4%
2024 44,2 K RON 138,6 K RON 31,9%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2024

87
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2021202220232024 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 175,0 K RON 207,0 K RON ▲ 18,2%
Rezultat net 0 RON 0 RON 132,9 K RON 66,3 K RON ▼ 50,1%
Total active 0 RON 353 RON 150,1 K RON 138,6 K RON ▼ 7,7%
Capitaluri proprii 0 RON 200 RON 133,1 K RON 99,3 K RON ▼ 25,4%
Datorii totale 0 RON 153 RON 17,0 K RON 44,2 K RON ▲ 159,5%
Lichiditate curentă 2,31 8,81 3,13 ▼ 64,4%
Marjă netă (%) 75,92 32,02 ▼ 57,8%
Scor bonitate 27 67 95 87 ▼ 8,4%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2024 (66,3 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (3.13), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 294,5 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2024.

Publicitate