OK MEDIA S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bihor, Sat Sântandrei, Comuna Sântandrei, CRIŞULUI, 62, 417515
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 73.000 RON | 73.000 RON | 49.950 RON | 22.335 RON | 23.050 RON | 50.872 RON | 474 RON | 50.398 RON | 43.711 RON | 7.161 RON | 0 RON | 15.377 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 101.402 RON | 101.402 RON | 99.421 RON | 1.467 RON | 1.981 RON | 62.244 RON | 38.301 RON | 23.943 RON | 30.516 RON | 31.728 RON | 0 RON | 12.974 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 75.820 RON | 75.835 RON | 19.209 RON | 47.607 RON | 56.626 RON | 76.211 RON | 34.686 RON | 41.525 RON | 68.983 RON | 7.656 RON | 0 RON | 15.293 RON | 0 RON | 428 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (20)
- 1811 Tipărirea ziarelor
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
- 1813 Servicii pregătitoare pentru pretipărire
- 1814 Legătorie și servicii conexe
- 5811 Activități de editare a cărților
- 5812 Activități de editare a ziarelor
- 5813 Activități de editare a revistelor și periodicelor
- 5814 Activităţi de editare a revistelor şi periodicelor
- 5819 Alte activități de editare
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
- 6312 Activităţi ale portalurilor web
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 9001 Activităţi de interpretare artistică (spectacole)
- 9002 Activităţi suport pentru interpretare artistică (spectacole)
- 9003 Activităţi de creaţie artistică
- 9004 Activităţi de gestionare a sălilor de spectacole
- 9601 Spălarea şi curăţarea (uscată) articolelor textile şi a produselor din blană
Lideri din domeniu
Top companii din Bihor, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7311 — Activități ale agențiilor de publicitate
Top format din 417 companii din județul Bihor. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 73,0 K RON | 101,4 K RON | 75,8 K RON |
| Venituri totale | 73,0 K RON | 101,4 K RON | 75,8 K RON |
| Cheltuieli totale | 50,0 K RON | 99,4 K RON | 19,2 K RON |
| Rezultat net | 22,3 K RON | 1,5 K RON | 47,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 86,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 5,42 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 5,42 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 3,43 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 9,95 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 4,96 |
| Durata încasare (zile) | 74 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 7,2 K RON | 50,9 K RON | 14,1% |
| 2024 | 31,7 K RON | 62,2 K RON | 51,0% |
| 2025 | 7,7 K RON | 76,2 K RON | 10,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 73,0 K RON | 101,4 K RON | 75,8 K RON | ▼ 25,2% |
| Rezultat net | 22,3 K RON | 1,5 K RON | 47,6 K RON | ▲ 3.145,2% |
| Total active | 50,9 K RON | 62,2 K RON | 76,2 K RON | ▲ 22,4% |
| Capitaluri proprii | 43,7 K RON | 30,5 K RON | 69,0 K RON | ▲ 126,1% |
| Datorii totale | 7,2 K RON | 31,7 K RON | 7,7 K RON | ▼ 75,9% |
| Lichiditate curentă | 7,04 | 0,75 | 5,42 | ▲ 618,8% |
| Marjă netă (%) | 30,60 | 1,45 | 62,79 | ▲ 4.230,3% |
| Scor bonitate | 87 | 55 | 95 | ▲ 72,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (47,6 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (5.42), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 86,2 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.