EVENTS BY CHEF NELU MATEI S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bihor, Municipiul Oradea, REPUBLICII, 45, 410167, DEMISOL
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 87.803 RON | 87.803 RON | 84.824 RON | 345 RON | 2.979 RON | 40.821 RON | 35.363 RON | 5.458 RON | −8.764 RON | 49.585 RON | 500 RON | 274 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 65.485 RON | 65.485 RON | 74.788 RON | −11.092 RON | −9.303 RON | 63.362 RON | 59.729 RON | 3.633 RON | −19.856 RON | 83.218 RON | 0 RON | 3.580 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 30.111 RON | 30.111 RON | 82.850 RON | −53.040 RON | −52.739 RON | 40.743 RON | 28.403 RON | 12.340 RON | −72.896 RON | 113.639 RON | 9.068 RON | 3.274 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 36.255 RON | 43.758 RON | 53.992 RON | −10.672 RON | −10.234 RON | 57.480 RON | 36.298 RON | 21.182 RON | −83.568 RON | 141.048 RON | 5.310 RON | 6.274 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 69.700 RON | 69.700 RON | 99.304 RON | −29.604 RON | −29.604 RON | 46.549 RON | 34.050 RON | 12.499 RON | −113.172 RON | 159.721 RON | 6.685 RON | 2.778 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 89.881 RON | 89.881 RON | 111.011 RON | −21.130 RON | −21.130 RON | 35.649 RON | 21.124 RON | 14.525 RON | −134.302 RON | 169.951 RON | 892 RON | 314 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 90.320 RON | 90.320 RON | 124.907 RON | −34.587 RON | −34.587 RON | 32.842 RON | 21.197 RON | 11.645 RON | −168.889 RON | 201.731 RON | 892 RON | 6.099 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
Lideri din domeniu
Top companii din Bihor, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
5621 — Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
Top format din 53 companii din județul Bihor. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−168.889 RON) — risc de insolvență tehnică
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.06) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−34.587 RON)
- •Grad ridicat de îndatorare: 614.3% din active finanțate din datorii
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 87,8 K RON | 65,5 K RON | 30,1 K RON | 36,3 K RON | 69,7 K RON | 89,9 K RON | 90,3 K RON |
| Venituri totale | 87,8 K RON | 65,5 K RON | 30,1 K RON | 43,8 K RON | 69,7 K RON | 89,9 K RON | 90,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 84,8 K RON | 74,8 K RON | 82,9 K RON | 54,0 K RON | 99,3 K RON | 111,0 K RON | 124,9 K RON |
| Rezultat net | 345 RON | −11,1 K RON | −53,0 K RON | −10,7 K RON | −29,6 K RON | −21,1 K RON | −34,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 80,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,06 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,05 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,02 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 0,16 | ≥ 1 | Slab |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 101,26 |
| Durata stocaj (zile) | 4 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 14,81 |
| Durata încasare (zile) | 25 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 49,6 K RON | 40,8 K RON | 121,5% |
| 2020 | 83,2 K RON | 63,4 K RON | 131,3% |
| 2021 | 113,6 K RON | 40,7 K RON | 278,9% |
| 2022 | 141,0 K RON | 57,5 K RON | 245,4% |
| 2023 | 159,7 K RON | 46,5 K RON | 343,1% |
| 2024 | 170,0 K RON | 35,6 K RON | 476,7% |
| 2025 | 201,7 K RON | 32,8 K RON | 614,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 87,8 K RON | 65,5 K RON | 30,1 K RON | 36,3 K RON | 69,7 K RON | 89,9 K RON | 90,3 K RON | ▲ 0,5% |
| Rezultat net | 345 RON | −11,1 K RON | −53,0 K RON | −10,7 K RON | −29,6 K RON | −21,1 K RON | −34,6 K RON | ▼ 63,7% |
| Total active | 40,8 K RON | 63,4 K RON | 40,7 K RON | 57,5 K RON | 46,5 K RON | 35,6 K RON | 32,8 K RON | ▼ 7,9% |
| Capitaluri proprii | −8,8 K RON | −19,9 K RON | −72,9 K RON | −83,6 K RON | −113,2 K RON | −134,3 K RON | −168,9 K RON | ▼ 25,8% |
| Datorii totale | 49,6 K RON | 83,2 K RON | 113,6 K RON | 141,0 K RON | 159,7 K RON | 170,0 K RON | 201,7 K RON | ▲ 18,7% |
| Lichiditate curentă | 0,11 | 0,04 | 0,11 | 0,15 | 0,08 | 0,09 | 0,06 | ▼ 32,5% |
| Marjă netă (%) | 0,39 | -16,94 | -176,15 | -29,44 | -42,47 | -23,51 | -38,29 | ▼ 62,9% |
| Scor bonitate | 32 | 12 | 19 | 32 | 19 | 32 | 12 | ▼ 62,5% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Capitalurile proprii negative indică o stare de insolvență tehnică — pasivele depășesc activele.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Grad de îndatorare de 614.3% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
- •Scor de bonitate scăzut (12/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui administrator judiciar sau specialist în restructurare financiară.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
- •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.