Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
MUTU ŞI NONI PROD S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Călăraşi, Municipiul Călăraşi, VARIANTA NORD, 65A
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 47.771 RON | 47.771 RON | 33.626 RON | 13.605 RON | 14.145 RON | 29.878 RON | 0 RON | 29.878 RON | 13.805 RON | 16.073 RON | 17.028 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 46.350 RON | 46.350 RON | 49.008 RON | −3.358 RON | −2.658 RON | 50.793 RON | 0 RON | 50.793 RON | 9.245 RON | 41.548 RON | 19.826 RON | 200 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 44.570 RON | 44.570 RON | 53.507 RON | −9.771 RON | −8.937 RON | 63.737 RON | 0 RON | 63.737 RON | 2.832 RON | 60.905 RON | 11.257 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 28.835 RON | 28.835 RON | 64.684 RON | −36.199 RON | −35.849 RON | 8.349 RON | 0 RON | 8.349 RON | −13.825 RON | 22.174 RON | 2.787 RON | 770 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 5.320 RON | 5.320 RON | 4.469 RON | 0 RON | 851 RON | 13.669 RON | 0 RON | 13.669 RON | −28.897 RON | 42.566 RON | 2.787 RON | 930 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 0 RON | 0 RON | 50 RON | −50 RON | −50 RON | 16.539 RON | 0 RON | 16.539 RON | −28.947 RON | 45.486 RON | 5.657 RON | 930 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 13.289 RON | 0 RON | 13.289 RON | −28.947 RON | 42.236 RON | 5.657 RON | 930 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (9)
- 3831 Incinerarea deșeurilor fără producție de energie
- 4511 Comerţ cu autoturisme şi autovehicule uşoare (sub 3,5 tone)
- 4519 Comerţ cu alte autovehicule
- 4531 Comerţ cu ridicata de piese şi accesorii pentru autovehicule
- 4532 Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule
Lideri din domeniu
Top companii din Călăraşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4532 — Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule
Top format din 62 companii din județul Călăraşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−28.947 RON) — datoriile depășesc activele
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.31) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Grad ridicat de îndatorare: 317.8% din active finanțate din datorii
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 47,8 K RON | 46,4 K RON | 44,6 K RON | 28,8 K RON | 5,3 K RON | 0 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 47,8 K RON | 46,4 K RON | 44,6 K RON | 28,8 K RON | 5,3 K RON | 0 RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 33,6 K RON | 49,0 K RON | 53,5 K RON | 64,7 K RON | 4,5 K RON | 50 RON | 0 RON |
| Rezultat net | 13,6 K RON | −3,4 K RON | −9,8 K RON | −36,2 K RON | 0 RON | −50 RON | 0 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −14,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,31 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,18 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,16 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 0,31 | ≥ 1 | Slab |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 16,1 K RON | 29,9 K RON | 53,8% |
| 2020 | 41,5 K RON | 50,8 K RON | 81,8% |
| 2021 | 60,9 K RON | 63,7 K RON | 95,6% |
| 2022 | 22,2 K RON | 8,3 K RON | 265,6% |
| 2023 | 42,6 K RON | 13,7 K RON | 311,4% |
| 2024 | 45,5 K RON | 16,5 K RON | 275,0% |
| 2025 | 42,2 K RON | 13,3 K RON | 317,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 47,8 K RON | 46,4 K RON | 44,6 K RON | 28,8 K RON | 5,3 K RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | 13,6 K RON | −3,4 K RON | −9,8 K RON | −36,2 K RON | 0 RON | −50 RON | 0 RON | – |
| Total active | 29,9 K RON | 50,8 K RON | 63,7 K RON | 8,3 K RON | 13,7 K RON | 16,5 K RON | 13,3 K RON | ▼ 19,7% |
| Capitaluri proprii | 13,8 K RON | 9,2 K RON | 2,8 K RON | −13,8 K RON | −28,9 K RON | −28,9 K RON | −28,9 K RON | ▲ 0,0% |
| Datorii totale | 16,1 K RON | 41,5 K RON | 60,9 K RON | 22,2 K RON | 42,6 K RON | 45,5 K RON | 42,2 K RON | ▼ 7,1% |
| Lichiditate curentă | 1,86 | 1,22 | 1,05 | 0,38 | 0,32 | 0,36 | 0,31 | ▼ 13,5% |
| Marjă netă (%) | 28,48 | -7,24 | -21,92 | -125,54 | 0,00 | – | – | – |
| Scor bonitate | 77 | 37 | 30 | 12 | 25 | 22 | 22 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Grad de îndatorare de 317.8% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
- •Scor de bonitate scăzut (22/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
- •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.