Publicitate

ZAN & PATRY CONSTRUCT S.R.L.

CUI: 38698190 J51/31/2018 SRL Călăraşi, Municipiul Călăraşi
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 38698190
Cod înmatriculare J51/31/2018
EUID ROONRC.J51/31/2018
Data înmatriculării 2018-01-16
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 8 ani

Adresă

România, Călăraşi, Municipiul Călăraşi, INDEPENDENŢA, 68, 910029

Țară: România
Județ: Călăraşi
Localitate: Municipiul Călăraşi
Stradă: INDEPENDENŢA
Număr: 68
Cod poștal: 910029

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 87.798 RON 87.800 RON 15.709 RON 69.457 RON 72.091 RON 99.269 RON 17.003 RON 82.266 RON 76.454 RON 22.815 RON 0 RON 22.971 RON 0 RON 0 RON 0
2020 602.070 RON 602.073 RON 282.060 RON 313.646 RON 320.013 RON 501.007 RON 12.753 RON 488.254 RON 390.099 RON 110.908 RON 18.831 RON 155.312 RON 0 RON 0 RON 3
2021 207.049 RON 495.828 RON 482.246 RON 11.760 RON 13.582 RON 783.570 RON 262.092 RON 521.478 RON 401.860 RON 381.710 RON 332.575 RON 106.612 RON 0 RON 0 RON 5
2022 0 RON −288.566 RON 175.954 RON −464.525 RON −464.520 RON 297.070 RON 187.411 RON 109.659 RON −62.666 RON 359.736 RON 26.087 RON 74.975 RON 0 RON 0 RON 0
2023 0 RON 0 RON 138.058 RON −138.058 RON −138.058 RON 242.602 RON 115.305 RON 127.297 RON −200.724 RON 443.326 RON 26.087 RON 77.752 RON 0 RON 0 RON 0
2024 0 RON 58.094 RON 142.756 RON −84.662 RON −84.662 RON 147.746 RON 33.563 RON 114.183 RON −285.386 RON 433.132 RON 26.087 RON 79.482 RON 0 RON 0 RON 0
2025 0 RON 0 RON 60.393 RON −60.393 RON −60.393 RON 119.903 RON 1.774 RON 118.129 RON −345.778 RON 465.681 RON 26.087 RON 84.248 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

ZANFIR MARINELA GEORGIANA
administrator
Călăraşi, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (20)

Lideri din domeniu

Top companii din Călăraşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 382 companii din județul Călăraşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Capitaluri proprii negative (−345.778 RON) — risc de insolvență tehnică
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.25) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−60.393 RON)
  • Grad ridicat de îndatorare: 388.4% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
0 RON
Rezultat Net 2025
−60,4 K RON
Total Active 2025
119,9 K RON
Scor Bonitate
22/100
D
Risc Extrem — Clasa D
Scor bonitate: 22/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 87,8 K RON 602,1 K RON 207,0 K RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON
Venituri totale 87,8 K RON 602,1 K RON 495,8 K RON −288,6 K RON 0 RON 58,1 K RON 0 RON
Cheltuieli totale 15,7 K RON 282,1 K RON 482,2 K RON 176,0 K RON 138,1 K RON 142,8 K RON 60,4 K RON
Rezultat net 69,5 K RON 313,6 K RON 11,8 K RON −464,5 K RON −138,1 K RON −84,7 K RON −60,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −111,1 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Insolvență tehnică: Capitalurile proprii sunt negative în 2025 (−345.778 RON). Datoriile totale depășesc totalul activelor, ceea ce semnalează o situație de supraîndatorare cronică.

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,25 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,20 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,02 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 0,26 ≥ 1 Slab

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate1,8 K RON (1.5%)
Active circulante118,1 K RON (98.5%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri26,1 K RON
Creanțe84,2 K RON
Numerar7,8 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an)
Durata încasare (zile)

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
Marjă netă
ROA
-50,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 22,8 K RON 99,3 K RON 23,0%
2020 110,9 K RON 501,0 K RON 22,1%
2021 381,7 K RON 783,6 K RON 48,7%
2022 359,7 K RON 297,1 K RON 121,1%
2023 443,3 K RON 242,6 K RON 182,7%
2024 433,1 K RON 147,7 K RON 293,2%
2025 465,7 K RON 119,9 K RON 388,4%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

22
din 100 puncte
Clasa D — Risc Extrem
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Critică (capitaluri negative) 2/25
Profitabilitate — Date insuficiente 5/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 87,8 K RON 602,1 K RON 207,0 K RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON
Rezultat net 69,5 K RON 313,6 K RON 11,8 K RON −464,5 K RON −138,1 K RON −84,7 K RON −60,4 K RON ▲ 28,7%
Total active 99,3 K RON 501,0 K RON 783,6 K RON 297,1 K RON 242,6 K RON 147,7 K RON 119,9 K RON ▼ 18,8%
Capitaluri proprii 76,5 K RON 390,1 K RON 401,9 K RON −62,7 K RON −200,7 K RON −285,4 K RON −345,8 K RON ▼ 21,2%
Datorii totale 22,8 K RON 110,9 K RON 381,7 K RON 359,7 K RON 443,3 K RON 433,1 K RON 465,7 K RON ▲ 7,5%
Lichiditate curentă 3,61 4,40 1,37 0,30 0,29 0,26 0,25 ▼ 3,8%
Marjă netă (%) 79,11 52,09 5,68
Scor bonitate 87 100 65 15 22 22 22 ▲ 0,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • Capitalurile proprii negative indică o stare de insolvență tehnică — pasivele depășesc activele.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Grad de îndatorare de 388.4% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
  • Scor de bonitate scăzut (22/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
  • Consultarea unui administrator judiciar sau specialist în restructurare financiară.
  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate