COVEEVENT PARTY S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Călăraşi, Sat Goştilele, Oraş Fundulea, Icoanei, 16, 915202, C2
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 46.860 RON | 46.860 RON | 0 RON | 46.860 RON | 46.860 RON | 44.760 RON | 0 RON | 44.760 RON | 47.060 RON | −2.300 RON | 0 RON | 270 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 14.500 RON | 14.500 RON | 0 RON | 14.065 RON | 14.500 RON | 60.260 RON | 0 RON | 60.260 RON | 61.125 RON | −865 RON | 355 RON | 5.390 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 23.800 RON | 23.800 RON | 12.104 RON | 9.648 RON | 11.696 RON | 27.631 RON | 0 RON | 27.631 RON | 20.774 RON | 6.857 RON | 1.840 RON | 931 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 148.787 RON | 148.787 RON | 111.217 RON | 29.036 RON | 37.570 RON | 66.063 RON | 0 RON | 66.063 RON | 49.584 RON | 16.479 RON | 0 RON | 52.200 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 184.095 RON | 184.095 RON | 140.314 RON | 37.152 RON | 43.781 RON | 90.678 RON | 18.067 RON | 72.611 RON | 101.908 RON | −11.230 RON | 5.667 RON | 57.764 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (64)
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
- 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
- 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște
- 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile
- 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor
- 4635 Comerț cu ridicata al produselor din tutun
- 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
- 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
- 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
- 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
- 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4719 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
- 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
- 4729 Comerţ cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4759 Comerţ cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat şi al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 5610 Restaurante
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5629 Alte servicii de alimentaţie n.c.a.
- 6810 Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7021 Activităţi de consultanţă în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7729 Activităţi de închiriere şi leasing cu alte bunuri personale şi gospodăreşti n.c.a.
- 7733 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- 8211 Activităţi combinate de secretariat
- 8219 Activităţi de fotocopiere, de pregătire a documentelor şi alte activităţi specializate de secretariat
- 8220 Activități ale centrelor de intermediere telefonică (call center)
- 8292 Activități de ambalare
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 9321 Activități ale parcurilor tematice și de distracții
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
- 9609 Alte activităţi de servicii n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Călăraşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
9329 — Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Top format din 71 companii din județul Călăraşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 46,9 K RON | 14,5 K RON | 23,8 K RON | 148,8 K RON | 184,1 K RON |
| Venituri totale | 46,9 K RON | 14,5 K RON | 23,8 K RON | 148,8 K RON | 184,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 0 RON | 0 RON | 12,1 K RON | 111,2 K RON | 140,3 K RON |
| Rezultat net | 46,9 K RON | 14,1 K RON | 9,6 K RON | 29,0 K RON | 37,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 206,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | – | ≥ 1 | |
| Lichiditate rapidă | – | ≥ 0.8 | |
| Lichiditate imediată | – | ≥ 0.2 | |
| Solvabilitate | – | ≥ 1 |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 32,49 |
| Durata stocaj (zile) | 11 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,19 |
| Durata încasare (zile) | 115 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | −2,3 K RON | 44,8 K RON | -5,1% |
| 2022 | −865 RON | 60,3 K RON | -1,4% |
| 2023 | 6,9 K RON | 27,6 K RON | 24,8% |
| 2024 | 16,5 K RON | 66,1 K RON | 24,9% |
| 2025 | −11,2 K RON | 90,7 K RON | -12,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 46,9 K RON | 14,5 K RON | 23,8 K RON | 148,8 K RON | 184,1 K RON | ▲ 23,7% |
| Rezultat net | 46,9 K RON | 14,1 K RON | 9,6 K RON | 29,0 K RON | 37,2 K RON | ▲ 28,0% |
| Total active | 44,8 K RON | 60,3 K RON | 27,6 K RON | 66,1 K RON | 90,7 K RON | ▲ 37,3% |
| Capitaluri proprii | 47,1 K RON | 61,1 K RON | 20,8 K RON | 49,6 K RON | 101,9 K RON | ▲ 105,5% |
| Datorii totale | −2,3 K RON | −865 RON | 6,9 K RON | 16,5 K RON | −11,2 K RON | ▼ 168,1% |
| Lichiditate curentă | – | – | 4,03 | 4,01 | – | – |
| Marjă netă (%) | 100,00 | 97,00 | 40,54 | 19,52 | 20,18 | ▲ 3,4% |
| Scor bonitate | 67 | 60 | 87 | 95 | 75 | ▼ 21,1% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (37,2 K RON).
- •Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 206,2 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.