Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
DOVI SERV COM SRL
Date generale
Adresă
România, Călăraşi, Municipiul Călăraşi, Str. Nicolae Titulescu, 12, N41, 1, 1, 5, 8500
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 62.354 RON | 62.354 RON | 39.428 RON | 21.549 RON | 22.926 RON | 132.404 RON | 0 RON | 132.404 RON | 130.478 RON | 1.926 RON | 0 RON | 42.354 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 41.300 RON | 41.300 RON | 30.397 RON | 9.664 RON | 10.903 RON | 141.381 RON | 0 RON | 141.381 RON | 140.142 RON | 1.239 RON | 0 RON | 63.150 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 35.500 RON | 35.500 RON | 13.275 RON | 21.160 RON | 22.225 RON | 161.911 RON | 0 RON | 161.911 RON | 161.302 RON | 609 RON | 0 RON | 52.995 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 34.600 RON | 34.600 RON | 10.752 RON | 22.810 RON | 23.848 RON | 184.307 RON | 0 RON | 184.307 RON | 184.112 RON | 195 RON | 755 RON | 55.340 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Raport Economico-Financiar
2019–20221. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 62,4 K RON | 41,3 K RON | 35,5 K RON | 34,6 K RON |
| Venituri totale | 62,4 K RON | 41,3 K RON | 35,5 K RON | 34,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 39,4 K RON | 30,4 K RON | 13,3 K RON | 10,8 K RON |
| Rezultat net | 21,5 K RON | 9,7 K RON | 21,2 K RON | 22,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2023 (regresie liniară): 21,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2022
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 945,16 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 941,29 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 657,50 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 945,16 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2022)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2022)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 45,83 |
| Durata stocaj (zile) | 8 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,63 |
| Durata încasare (zile) | 584 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 1,9 K RON | 132,4 K RON | 1,5% |
| 2020 | 1,2 K RON | 141,4 K RON | 0,9% |
| 2021 | 609 RON | 161,9 K RON | 0,4% |
| 2022 | 195 RON | 184,3 K RON | 0,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2022
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 62,4 K RON | 41,3 K RON | 35,5 K RON | 34,6 K RON | ▼ 2,5% |
| Rezultat net | 21,5 K RON | 9,7 K RON | 21,2 K RON | 22,8 K RON | ▲ 7,8% |
| Total active | 132,4 K RON | 141,4 K RON | 161,9 K RON | 184,3 K RON | ▲ 13,8% |
| Capitaluri proprii | 130,5 K RON | 140,1 K RON | 161,3 K RON | 184,1 K RON | ▲ 14,1% |
| Datorii totale | 1,9 K RON | 1,2 K RON | 609 RON | 195 RON | ▼ 68,0% |
| Lichiditate curentă | 68,75 | 114,11 | 265,86 | 945,16 | ▲ 255,5% |
| Marjă netă (%) | 34,56 | 23,40 | 59,61 | 65,92 | ▲ 10,6% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 95 | 95 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2022 (22,8 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (945.16), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2022.