Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ODDITY SOLUTIONS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bihor, Sat Livada de Bihor, Comuna Nojorid, LIVADA DE BIHOR, 69, U, C, 1, 13, 417349
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 196.194 RON | 196.522 RON | 73.271 RON | 121.324 RON | 123.251 RON | 144.029 RON | 29.690 RON | 114.339 RON | 121.524 RON | 22.505 RON | 0 RON | 33.577 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2022 | 420.685 RON | 422.508 RON | 170.887 RON | 248.465 RON | 251.621 RON | 308.723 RON | 20.660 RON | 288.063 RON | 275.252 RON | 33.471 RON | 0 RON | 154.279 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2023 | 439.649 RON | 439.649 RON | 233.086 RON | 203.245 RON | 206.563 RON | 367.698 RON | 1.817 RON | 365.881 RON | 348.061 RON | 19.637 RON | 0 RON | 53.104 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 872.131 RON | 875.121 RON | 223.820 RON | 626.366 RON | 651.301 RON | 727.166 RON | 140.580 RON | 586.586 RON | 702.688 RON | 24.478 RON | 0 RON | 39.052 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 6201 Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6209 Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
Raport Economico-Financiar
2021–20241. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 196,2 K RON | 420,7 K RON | 439,6 K RON | 872,1 K RON |
| Venituri totale | 196,5 K RON | 422,5 K RON | 439,6 K RON | 875,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 73,3 K RON | 170,9 K RON | 233,1 K RON | 223,8 K RON |
| Rezultat net | 121,3 K RON | 248,5 K RON | 203,2 K RON | 626,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 993,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2024
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 23,96 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 23,96 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 22,37 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 29,71 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2024)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2024)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 22,33 |
| Durata încasare (zile) | 16 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 22,5 K RON | 144,0 K RON | 15,6% |
| 2022 | 33,5 K RON | 308,7 K RON | 10,8% |
| 2023 | 19,6 K RON | 367,7 K RON | 5,3% |
| 2024 | 24,5 K RON | 727,2 K RON | 3,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2024
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 196,2 K RON | 420,7 K RON | 439,6 K RON | 872,1 K RON | ▲ 98,4% |
| Rezultat net | 121,3 K RON | 248,5 K RON | 203,2 K RON | 626,4 K RON | ▲ 208,2% |
| Total active | 144,0 K RON | 308,7 K RON | 367,7 K RON | 727,2 K RON | ▲ 97,8% |
| Capitaluri proprii | 121,5 K RON | 275,3 K RON | 348,1 K RON | 702,7 K RON | ▲ 101,9% |
| Datorii totale | 22,5 K RON | 33,5 K RON | 19,6 K RON | 24,5 K RON | ▲ 24,7% |
| Lichiditate curentă | 5,08 | 8,61 | 18,63 | 23,96 | ▲ 28,6% |
| Marjă netă (%) | 61,84 | 59,06 | 46,23 | 71,82 | ▲ 55,4% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 95 | 100 | ▲ 5,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2024 (626,4 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (23.96), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 993,9 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2024.