EXCLUSIVE ONLINE PREMIUM S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Călăraşi, Sat Răzvani, Oraş Lehliu Gară, BUJORILOR, 62, 915302
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 899.608 RON | 902.419 RON | 447.695 RON | 447.012 RON | 454.724 RON | 684.737 RON | 63.977 RON | 620.760 RON | 447.412 RON | 237.325 RON | 259.059 RON | 261.742 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2021 | 2.676.077 RON | 2.681.722 RON | 2.072.681 RON | 585.491 RON | 609.041 RON | 1.277.212 RON | 49.000 RON | 1.228.212 RON | 619.538 RON | 657.674 RON | 81.672 RON | 1.127.311 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2022 | 42.356 RON | 42.356 RON | 76.328 RON | −34.650 RON | −33.972 RON | 1.247.906 RON | 32.200 RON | 1.215.706 RON | 584.888 RON | 663.018 RON | 74.924 RON | 1.130.625 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 298.944 RON | 0 RON | 298.944 RON | −346.170 RON | 645.114 RON | 173.701 RON | 95.521 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4789 Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
Lideri din domeniu
Top companii din Călăraşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4791 — Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Top format din 130 companii din județul Călăraşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−346.170 RON) — risc de insolvență tehnică
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.46) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Grad ridicat de îndatorare: 215.8% din active finanțate din datorii
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 899,6 K RON | 2,68 M RON | 42,4 K RON | 0 RON |
| Venituri totale | 902,4 K RON | 2,68 M RON | 42,4 K RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 447,7 K RON | 2,07 M RON | 76,3 K RON | 0 RON |
| Rezultat net | 447,0 K RON | 585,5 K RON | −34,7 K RON | 0 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −374,1 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,46 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,19 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,05 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 0,46 | ≥ 1 | Slab |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 237,3 K RON | 684,7 K RON | 34,7% |
| 2021 | 657,7 K RON | 1,28 M RON | 51,5% |
| 2022 | 663,0 K RON | 1,25 M RON | 53,1% |
| 2025 | 645,1 K RON | 298,9 K RON | 215,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 899,6 K RON | 2,68 M RON | 42,4 K RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | 447,0 K RON | 585,5 K RON | −34,7 K RON | 0 RON | – |
| Total active | 684,7 K RON | 1,28 M RON | 1,25 M RON | 298,9 K RON | ▼ 76,0% |
| Capitaluri proprii | 447,4 K RON | 619,5 K RON | 584,9 K RON | −346,2 K RON | ▼ 159,2% |
| Datorii totale | 237,3 K RON | 657,7 K RON | 663,0 K RON | 645,1 K RON | ▼ 2,7% |
| Lichiditate curentă | 2,62 | 1,87 | 1,83 | 0,46 | ▼ 74,7% |
| Marjă netă (%) | 49,69 | 21,88 | -81,81 | – | – |
| Scor bonitate | 87 | 85 | 47 | 22 | ▼ 53,2% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2020, reflectând o contracție a activității.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Capitalurile proprii negative indică o stare de insolvență tehnică — pasivele depășesc activele.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Grad de îndatorare de 215.8% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
- •Scor de bonitate scăzut (22/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui administrator judiciar sau specialist în restructurare financiară.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
- •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.