Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
WARADIENSIS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bihor, Municipiul Oradea, ADY ENDRE, 66, 410008, SPAŢIU COMERCIAL NR.2
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 0 RON | 22.271 RON | 9.907 RON | 12.364 RON | 12.364 RON | 109.774 RON | 86.125 RON | 23.649 RON | 13.364 RON | 2.237 RON | 15.146 RON | 0 RON | 94.173 RON | 0 RON | 3 |
| 2020 | 68.917 RON | 107.834 RON | 94.932 RON | 12.002 RON | 12.902 RON | 150.812 RON | 96.830 RON | 53.982 RON | 25.366 RON | 2.754 RON | 20.242 RON | 21.549 RON | 122.692 RON | 0 RON | 3 |
| 2021 | 15.549 RON | 27.936 RON | 39.914 RON | −12.445 RON | −11.978 RON | 124.065 RON | 84.449 RON | 39.616 RON | 12.921 RON | 833 RON | 23.097 RON | 13.289 RON | 110.311 RON | 0 RON | 2 |
| 2022 | 6.875 RON | 19.256 RON | 30.438 RON | −11.633 RON | −11.182 RON | 99.656 RON | 72.068 RON | 27.588 RON | 1.287 RON | 439 RON | 24.065 RON | 1.854 RON | 97.930 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 6.450 RON | 18.831 RON | 28.033 RON | −9.202 RON | −9.202 RON | 85.147 RON | 59.687 RON | 25.460 RON | −7.915 RON | 7.513 RON | 24.184 RON | 0 RON | 85.549 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 10.204 RON | 19.490 RON | 29.903 RON | −10.413 RON | −10.413 RON | 71.902 RON | 47.306 RON | 24.596 RON | −18.328 RON | 13.966 RON | 23.776 RON | 672 RON | 76.264 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 22.060 RON | 37.536 RON | 29.814 RON | 7.695 RON | 7.722 RON | 66.920 RON | 34.925 RON | 31.995 RON | −10.633 RON | 16.766 RON | 23.775 RON | 6.420 RON | 60.787 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Bihor, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
1413 — Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
Top format din 106 companii din județul Bihor. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−10.633 RON) — datoriile depășesc activele
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 68,9 K RON | 15,5 K RON | 6,9 K RON | 6,5 K RON | 10,2 K RON | 22,1 K RON |
| Venituri totale | 22,3 K RON | 107,8 K RON | 27,9 K RON | 19,3 K RON | 18,8 K RON | 19,5 K RON | 37,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 9,9 K RON | 94,9 K RON | 39,9 K RON | 30,4 K RON | 28,0 K RON | 29,9 K RON | 29,8 K RON |
| Rezultat net | 12,4 K RON | 12,0 K RON | −12,4 K RON | −11,6 K RON | −9,2 K RON | −10,4 K RON | 7,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 10,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,91 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,49 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,11 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 3,99 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 0,93 |
| Durata stocaj (zile) | 393 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,44 |
| Durata încasare (zile) | 106 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 2,2 K RON | 109,8 K RON | 2,0% |
| 2020 | 2,8 K RON | 150,8 K RON | 1,8% |
| 2021 | 833 RON | 124,1 K RON | 0,7% |
| 2022 | 439 RON | 99,7 K RON | 0,4% |
| 2023 | 7,5 K RON | 85,1 K RON | 8,8% |
| 2024 | 14,0 K RON | 71,9 K RON | 19,4% |
| 2025 | 16,8 K RON | 66,9 K RON | 25,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 68,9 K RON | 15,5 K RON | 6,9 K RON | 6,5 K RON | 10,2 K RON | 22,1 K RON | ▲ 116,2% |
| Rezultat net | 12,4 K RON | 12,0 K RON | −12,4 K RON | −11,6 K RON | −9,2 K RON | −10,4 K RON | 7,7 K RON | ▲ 173,9% |
| Total active | 109,8 K RON | 150,8 K RON | 124,1 K RON | 99,7 K RON | 85,1 K RON | 71,9 K RON | 66,9 K RON | ▼ 6,9% |
| Capitaluri proprii | 13,4 K RON | 25,4 K RON | 12,9 K RON | 1,3 K RON | −7,9 K RON | −18,3 K RON | −10,6 K RON | ▲ 42,0% |
| Datorii totale | 2,2 K RON | 2,8 K RON | 833 RON | 439 RON | 7,5 K RON | 14,0 K RON | 16,8 K RON | ▲ 20,0% |
| Lichiditate curentă | 10,57 | 19,60 | 47,56 | 62,84 | 3,39 | 1,76 | 1,91 | ▲ 8,4% |
| Marjă netă (%) | – | 17,42 | -80,04 | -169,21 | -142,67 | -102,05 | 34,88 | ▲ 134,2% |
| Scor bonitate | 57 | 77 | 54 | 55 | 41 | 36 | 72 | ▲ 100,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (7,7 K RON).
- •Scorul de bonitate de 72/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
Recomandări
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.