Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
EHB RENEW ECO S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bihor, Sat Uileacu de Munte, Comuna Paleu, UILEACU DE MUNTE, 234, 417172
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 58.399 RON | 58.399 RON | 26.074 RON | 30.573 RON | 32.325 RON | 38.446 RON | 0 RON | 38.446 RON | 30.773 RON | 7.673 RON | 0 RON | 16.863 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 729.341 RON | 748.568 RON | 607.883 RON | 134.919 RON | 140.685 RON | 201.035 RON | 0 RON | 201.035 RON | 165.692 RON | 35.560 RON | 55.617 RON | 37.539 RON | 0 RON | 217 RON | 1 |
| 2022 | 1.392.322 RON | 1.392.322 RON | 1.361.427 RON | 700 RON | 30.895 RON | 205.213 RON | 0 RON | 205.213 RON | 940 RON | 204.321 RON | 32.496 RON | 6.703 RON | 0 RON | 48 RON | 1 |
| 2023 | 618.402 RON | 618.974 RON | 492.827 RON | 120.598 RON | 126.147 RON | 326.023 RON | 0 RON | 326.023 RON | 121.538 RON | 205.258 RON | 60.080 RON | 39.099 RON | 0 RON | 773 RON | 1 |
| 2024 | 279.890 RON | 291.135 RON | 249.889 RON | 38.233 RON | 41.246 RON | 340.102 RON | 0 RON | 340.102 RON | 159.771 RON | 180.965 RON | 27.651 RON | 9.563 RON | 0 RON | 634 RON | 1 |
| 2025 | 245.026 RON | 256.227 RON | 226.062 RON | 26.861 RON | 30.165 RON | 209.282 RON | 2.844 RON | 206.438 RON | 186.632 RON | 23.055 RON | 24.044 RON | 43.610 RON | 0 RON | 405 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (7)
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4531 Comerţ cu ridicata de piese şi accesorii pentru autovehicule
- 4674 Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Lideri din domeniu
Top companii din Bihor, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4791 — Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Top format din 735 companii din județul Bihor. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 58,4 K RON | 729,3 K RON | 1,39 M RON | 618,4 K RON | 279,9 K RON | 245,0 K RON |
| Venituri totale | 58,4 K RON | 748,6 K RON | 1,39 M RON | 619,0 K RON | 291,1 K RON | 256,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 26,1 K RON | 607,9 K RON | 1,36 M RON | 492,8 K RON | 249,9 K RON | 226,1 K RON |
| Rezultat net | 30,6 K RON | 134,9 K RON | 700 RON | 120,6 K RON | 38,2 K RON | 26,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 435,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 8,95 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 7,91 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 6,02 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 9,08 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 10,19 |
| Durata stocaj (zile) | 36 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 5,62 |
| Durata încasare (zile) | 65 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 7,7 K RON | 38,4 K RON | 20,0% |
| 2021 | 35,6 K RON | 201,0 K RON | 17,7% |
| 2022 | 204,3 K RON | 205,2 K RON | 99,6% |
| 2023 | 205,3 K RON | 326,0 K RON | 63,0% |
| 2024 | 181,0 K RON | 340,1 K RON | 53,2% |
| 2025 | 23,1 K RON | 209,3 K RON | 11,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 58,4 K RON | 729,3 K RON | 1,39 M RON | 618,4 K RON | 279,9 K RON | 245,0 K RON | ▼ 12,5% |
| Rezultat net | 30,6 K RON | 134,9 K RON | 700 RON | 120,6 K RON | 38,2 K RON | 26,9 K RON | ▼ 29,7% |
| Total active | 38,4 K RON | 201,0 K RON | 205,2 K RON | 326,0 K RON | 340,1 K RON | 209,3 K RON | ▼ 38,5% |
| Capitaluri proprii | 30,8 K RON | 165,7 K RON | 940 RON | 121,5 K RON | 159,8 K RON | 186,6 K RON | ▲ 16,8% |
| Datorii totale | 7,7 K RON | 35,6 K RON | 204,3 K RON | 205,3 K RON | 181,0 K RON | 23,1 K RON | ▼ 87,3% |
| Lichiditate curentă | 5,01 | 5,65 | 1,00 | 1,59 | 1,88 | 8,95 | ▲ 376,4% |
| Marjă netă (%) | 52,35 | 18,50 | 0,05 | 19,50 | 13,66 | 10,96 | ▼ 19,8% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 50 | 85 | 77 | 87 | ▲ 13,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (26,9 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (8.95), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 435,0 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.