CESAR OFFICE 71 S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bihor, Municipiul Salonta, REPUBLICII, 108, X5, 4, 19
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 85.725 RON | 86.077 RON | 3.657 RON | 79.848 RON | 82.420 RON | 86.120 RON | 0 RON | 86.120 RON | 80.048 RON | 6.072 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 197.065 RON | 200.146 RON | 4.041 RON | 190.554 RON | 196.105 RON | 272.104 RON | 0 RON | 272.104 RON | 270.602 RON | 1.502 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 197.362 RON | 200.743 RON | 5.492 RON | 189.946 RON | 195.251 RON | 461.414 RON | 0 RON | 461.414 RON | 460.548 RON | 866 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 212.844 RON | 217.202 RON | 14.198 RON | 197.915 RON | 203.004 RON | 660.212 RON | 0 RON | 660.212 RON | 358.101 RON | 302.111 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 239.763 RON | 240.372 RON | 104.384 RON | 133.710 RON | 135.988 RON | 279.877 RON | 0 RON | 279.877 RON | 274.420 RON | 5.457 RON | 0 RON | 34.268 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 256.322 RON | 256.346 RON | 190.124 RON | 56.847 RON | 66.222 RON | 338.767 RON | 0 RON | 338.767 RON | 331.267 RON | 7.500 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 236.122 RON | 236.262 RON | 179.813 RON | 48.544 RON | 56.449 RON | 402.273 RON | 0 RON | 402.273 RON | 379.810 RON | 22.463 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Bihor, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7022 — Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
Top format din 584 companii din județul Bihor. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 85,7 K RON | 197,1 K RON | 197,4 K RON | 212,8 K RON | 239,8 K RON | 256,3 K RON | 236,1 K RON |
| Venituri totale | 86,1 K RON | 200,1 K RON | 200,7 K RON | 217,2 K RON | 240,4 K RON | 256,3 K RON | 236,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 3,7 K RON | 4,0 K RON | 5,5 K RON | 14,2 K RON | 104,4 K RON | 190,1 K RON | 179,8 K RON |
| Rezultat net | 79,8 K RON | 190,6 K RON | 189,9 K RON | 197,9 K RON | 133,7 K RON | 56,8 K RON | 48,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 291,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 17,91 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 17,91 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 17,91 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 17,91 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 6,1 K RON | 86,1 K RON | 7,1% |
| 2020 | 1,5 K RON | 272,1 K RON | 0,6% |
| 2021 | 866 RON | 461,4 K RON | 0,2% |
| 2022 | 302,1 K RON | 660,2 K RON | 45,8% |
| 2023 | 5,5 K RON | 279,9 K RON | 2,0% |
| 2024 | 7,5 K RON | 338,8 K RON | 2,2% |
| 2025 | 22,5 K RON | 402,3 K RON | 5,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 85,7 K RON | 197,1 K RON | 197,4 K RON | 212,8 K RON | 239,8 K RON | 256,3 K RON | 236,1 K RON | ▼ 7,9% |
| Rezultat net | 79,8 K RON | 190,6 K RON | 189,9 K RON | 197,9 K RON | 133,7 K RON | 56,8 K RON | 48,5 K RON | ▼ 14,6% |
| Total active | 86,1 K RON | 272,1 K RON | 461,4 K RON | 660,2 K RON | 279,9 K RON | 338,8 K RON | 402,3 K RON | ▲ 18,7% |
| Capitaluri proprii | 80,0 K RON | 270,6 K RON | 460,5 K RON | 358,1 K RON | 274,4 K RON | 331,3 K RON | 379,8 K RON | ▲ 14,7% |
| Datorii totale | 6,1 K RON | 1,5 K RON | 866 RON | 302,1 K RON | 5,5 K RON | 7,5 K RON | 22,5 K RON | ▲ 199,5% |
| Lichiditate curentă | 14,18 | 181,16 | 532,81 | 2,19 | 51,29 | 45,17 | 17,91 | ▼ 60,4% |
| Marjă netă (%) | 93,14 | 96,70 | 96,24 | 92,99 | 55,77 | 22,18 | 20,56 | ▼ 7,3% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 87 | 95 | 95 | 87 | 80 | ▼ 8,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (48,5 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (17.91), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 291,0 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.