Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

CRI'S BARBERPLACE S.R.L.

CUI: 42306340 J52/160/2020 SRL Giurgiu, Sat Herăşti, Comuna Herăşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 42306340
Cod înmatriculare J52/160/2020
EUID ROONRC.J52/160/2020
Data înmatriculării 2020-02-21
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 6 ani

Adresă

România, Giurgiu, Sat Herăşti, Comuna Herăşti, PRINCIPALA, 21, 87126, CAMERA 1

Țară: România
Județ: Giurgiu
Localitate: Sat Herăşti, Comuna Herăşti
Stradă: PRINCIPALA
Număr: 21
Cod poștal: 87126
Completare adresă: CAMERA 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 6.175 RON 14.859 RON 12.223 RON 2.209 RON 2.636 RON 36.606 RON 33.702 RON 2.904 RON −17.413 RON 20.320 RON 0 RON 0 RON 33.699 RON 0 RON 0
2024 8.210 RON 14.885 RON 9.142 RON 4.824 RON 5.743 RON 34.659 RON 27.027 RON 7.632 RON −12.589 RON 20.224 RON 0 RON 0 RON 27.024 RON 0 RON 0
2025 9.674 RON 16.349 RON 8.657 RON 6.438 RON 7.692 RON 34.321 RON 20.352 RON 13.969 RON −6.151 RON 20.123 RON 0 RON 0 RON 20.349 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

ȘTEFAN CRISTIAN
administrator
Călăraşi, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Giurgiu, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 125 companii din județul Giurgiu. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Capitaluri proprii negative (−6.151 RON) — datoriile depășesc activele
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.69) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
9,7 K RON
Rezultat Net 2025
6,4 K RON
Total Active 2025
34,3 K RON
Scor Bonitate
60/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 60/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 6,2 K RON 8,2 K RON 9,7 K RON
Venituri totale 14,9 K RON 14,9 K RON 16,3 K RON
Cheltuieli totale 12,2 K RON 9,1 K RON 8,7 K RON
Rezultat net 2,2 K RON 4,8 K RON 6,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 11,5 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Capitaluri proprii negative: Capitalurile proprii sunt negative în 2025 (−6.151 RON). Datoriile totale depășesc totalul activelor (grad de îndatorare 58.6% din active).

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,69 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,69 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,69 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 1,71 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate20,4 K RON (59.3%)
Active circulante14,0 K RON (40.7%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Numerar14,0 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) –
Durata încasare (zile) –

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
79,5%
Marjă netă
66,6%
ROA
18,8%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 20,3 K RON 36,6 K RON 55,5%
2024 20,2 K RON 34,7 K RON 58,4%
2025 20,1 K RON 34,3 K RON 58,6%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

60
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Critică (capitaluri negative) 2/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 6,2 K RON 8,2 K RON 9,7 K RON ▲ 17,8%
Rezultat net 2,2 K RON 4,8 K RON 6,4 K RON ▲ 33,5%
Total active 36,6 K RON 34,7 K RON 34,3 K RON ▼ 1,0%
Capitaluri proprii −17,4 K RON −12,6 K RON −6,2 K RON ▲ 51,1%
Datorii totale 20,3 K RON 20,2 K RON 20,1 K RON ▼ 0,5%
Lichiditate curentă 0,14 0,38 0,69 ▲ 83,9%
Marjă netă (%) 35,77 58,76 66,55 ▲ 13,3%
Scor bonitate 42 55 60 ▲ 9,1%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (6,4 K RON).
  • •Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 11,5 K RON.

Riscuri identificate

  • •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
  • •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
  • •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.