Publicitate

ADY ROMULUS CONSTRUCT SRL

CUI: 37275876 J52/193/2017 SRL Giurgiu, Sat Suseni, Oraş Bolintin-Vale
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 37275876
Cod înmatriculare J52/193/2017
EUID ROONRC.J52/193/2017
Data înmatriculării 2017-03-24
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 9 ani
Salariați (2025) 5 angajați

Adresă

România, Giurgiu, Sat Suseni, Oraş Bolintin-Vale, SUSENI, 22, 85103

Țară: România
Județ: Giurgiu
Localitate: Sat Suseni, Oraş Bolintin-Vale
Stradă: SUSENI
Număr: 22
Cod poștal: 85103

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 516.208 RON 516.717 RON 206.094 RON 305.456 RON 310.623 RON 418.105 RON 80.898 RON 337.207 RON 306.656 RON 111.449 RON 0 RON 3.994 RON 0 RON 0 RON 5
2020 564.970 RON 565.810 RON 343.729 RON 216.666 RON 222.081 RON 263.492 RON 57.784 RON 205.708 RON 28.822 RON 234.670 RON 0 RON 7.721 RON 0 RON 0 RON 6
2021 478.170 RON 478.171 RON 407.094 RON 66.869 RON 71.077 RON 452.972 RON 34.670 RON 418.302 RON 95.691 RON 357.281 RON 5.674 RON 9.251 RON 0 RON 0 RON 8
2022 0 RON 0 RON 124.336 RON −124.336 RON −124.336 RON 234.897 RON 11.556 RON 223.341 RON −122.645 RON 357.542 RON 0 RON 3.569 RON 0 RON 0 RON 2
2023 179.547 RON 179.547 RON 353.374 RON −175.622 RON −173.827 RON 39.795 RON 3.982 RON 35.813 RON −298.266 RON 338.061 RON 0 RON 3.680 RON 0 RON 0 RON 4
2024 1.126.609 RON 1.126.643 RON 495.066 RON 598.453 RON 631.577 RON 835.465 RON 2.988 RON 832.477 RON 300.186 RON 535.279 RON 0 RON 813.746 RON 0 RON 0 RON 7
2025 0 RON 0 RON 356.549 RON −356.549 RON −356.549 RON 282.168 RON 1.992 RON 280.176 RON −354.363 RON 636.531 RON 0 RON 279.854 RON 0 RON 0 RON 5

Reprezentanți și administratori (1)

GHIŢĂ NICUŞOR
administrator
Giurgiu, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (9)

Lideri din domeniu

Top companii din Giurgiu, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 811 companii din județul Giurgiu. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Capitaluri proprii negative (−354.363 RON) — risc de insolvență tehnică
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.44) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−356.549 RON)
  • Grad ridicat de îndatorare: 225.6% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
0 RON
Rezultat Net 2025
−356,5 K RON
Total Active 2025
282,2 K RON
Scor Bonitate
15/100
D
Risc Extrem — Clasa D
Scor bonitate: 15/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 516,2 K RON 565,0 K RON 478,2 K RON 0 RON 179,5 K RON 1,13 M RON 0 RON
Venituri totale 516,7 K RON 565,8 K RON 478,2 K RON 0 RON 179,5 K RON 1,13 M RON 0 RON
Cheltuieli totale 206,1 K RON 343,7 K RON 407,1 K RON 124,3 K RON 353,4 K RON 495,1 K RON 356,5 K RON
Rezultat net 305,5 K RON 216,7 K RON 66,9 K RON −124,3 K RON −175,6 K RON 598,5 K RON −356,5 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 305,9 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Insolvență tehnică: Capitalurile proprii sunt negative în 2025 (−354.363 RON). Datoriile totale depășesc totalul activelor, ceea ce semnalează o situație de supraîndatorare cronică.

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,44 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,44 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,00 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 0,44 ≥ 1 Slab

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate2,0 K RON (0.7%)
Active circulante280,2 K RON (99.3%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe279,9 K RON
Numerar322 RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an)
Durata încasare (zile)

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
Marjă netă
ROA
-126,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 111,4 K RON 418,1 K RON 26,7%
2020 234,7 K RON 263,5 K RON 89,1%
2021 357,3 K RON 453,0 K RON 78,9%
2022 357,5 K RON 234,9 K RON 152,2%
2023 338,1 K RON 39,8 K RON 849,5%
2024 535,3 K RON 835,5 K RON 64,1%
2025 636,5 K RON 282,2 K RON 225,6%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

15
din 100 puncte
Clasa D — Risc Extrem
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Critică (capitaluri negative) 2/25
Profitabilitate — Date insuficiente 5/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 516,2 K RON 565,0 K RON 478,2 K RON 0 RON 179,5 K RON 1,13 M RON 0 RON
Rezultat net 305,5 K RON 216,7 K RON 66,9 K RON −124,3 K RON −175,6 K RON 598,5 K RON −356,5 K RON ▼ 159,6%
Total active 418,1 K RON 263,5 K RON 453,0 K RON 234,9 K RON 39,8 K RON 835,5 K RON 282,2 K RON ▼ 66,2%
Capitaluri proprii 306,7 K RON 28,8 K RON 95,7 K RON −122,6 K RON −298,3 K RON 300,2 K RON −354,4 K RON ▼ 218,0%
Datorii totale 111,4 K RON 234,7 K RON 357,3 K RON 357,5 K RON 338,1 K RON 535,3 K RON 636,5 K RON ▲ 18,9%
Lichiditate curentă 3,03 0,88 1,17 0,62 0,11 1,56 0,44 ▼ 71,7%
Marjă netă (%) 59,17 38,35 13,98 -97,81 53,12
Scor bonitate 87 60 67 20 12 90 15 ▼ 83,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 305,9 K RON.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • Capitalurile proprii negative indică o stare de insolvență tehnică — pasivele depășesc activele.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Grad de îndatorare de 225.6% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
  • Scor de bonitate scăzut (15/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
  • Consultarea unui administrator judiciar sau specialist în restructurare financiară.
  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate