Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

TRACHE CF DURABIL CONSTRUCT SRL

CUI: 35432397 J52/21/2016 SRL Giurgiu, Sat Floreşti, Comuna Floreşti-Stoeneşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 35432397
Cod înmatriculare J52/21/2016
EUID ROONRC.J52/21/2016
Data înmatriculării 2016-01-18
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 10 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Giurgiu, Sat Floreşti, Comuna Floreşti-Stoeneşti, MIHAI VITEAZUL, 76, 87076, CAMERA 1

Țară: România
Județ: Giurgiu
Localitate: Sat Floreşti, Comuna Floreşti-Stoeneşti
Stradă: MIHAI VITEAZUL
Număr: 76
Cod poștal: 87076
Completare adresă: CAMERA 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 121.250 RON 121.256 RON 106.123 RON 13.944 RON 15.133 RON 778.735 RON 11.029 RON 767.706 RON 733.390 RON 45.345 RON 15.320 RON 653.031 RON 0 RON 0 RON 1
2024 589.946 RON 589.955 RON 369.951 RON 208.642 RON 220.004 RON 983.235 RON 11.029 RON 972.206 RON 942.032 RON 41.203 RON 15.320 RON 753.505 RON 0 RON 0 RON 1
2025 523.061 RON 523.389 RON 373.784 RON 136.944 RON 149.605 RON 1.134.440 RON 99.648 RON 1.034.792 RON 1.078.975 RON 55.465 RON 15.320 RON 803.515 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

TRACHE FLORIN
administrator
Giurgiu, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Giurgiu, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 694 companii din județul Giurgiu. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
523,1 K RON
Rezultat Net 2025
136,9 K RON
Total Active 2025
1,13 M RON
Scor Bonitate
80/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 80/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 121,3 K RON 589,9 K RON 523,1 K RON
Venituri totale 121,3 K RON 590,0 K RON 523,4 K RON
Cheltuieli totale 106,1 K RON 370,0 K RON 373,8 K RON
Rezultat net 13,9 K RON 208,6 K RON 136,9 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 813,2 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 18,66 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 18,38 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 3,89 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 20,45 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate99,6 K RON (8.8%)
Active circulante1,03 M RON (91.2%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri15,3 K RON
Creanțe803,5 K RON
Numerar216,0 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 34,14
Durata stocaj (zile) 11
Rotație creanțe (ori/an) 0,65
Durata încasare (zile) 561

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
28,6%
Marjă netă
26,2%
ROA
12,1%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 45,3 K RON 778,7 K RON 5,8%
2024 41,2 K RON 983,2 K RON 4,2%
2025 55,5 K RON 1,13 M RON 4,9%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

80
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 121,3 K RON 589,9 K RON 523,1 K RON ▼ 11,3%
Rezultat net 13,9 K RON 208,6 K RON 136,9 K RON ▼ 34,4%
Total active 778,7 K RON 983,2 K RON 1,13 M RON ▲ 15,4%
Capitaluri proprii 733,4 K RON 942,0 K RON 1,08 M RON ▲ 14,5%
Datorii totale 45,3 K RON 41,2 K RON 55,5 K RON ▲ 34,6%
Lichiditate curentă 16,93 23,60 18,66 ▼ 20,9%
Marjă netă (%) 11,50 35,37 26,18 ▼ 26,0%
Scor bonitate 87 100 80 ▼ 20,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (136,9 K RON).
  • •Lichiditate curentă bună (18.66), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 813,2 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.