GREC DIDI SRL
Date generale
Adresă
România, Giurgiu, Sat Dobreni, Comuna Vărăşti, VASILE MILITARU, 254, 87246, CAMERA 2
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 0 RON | 0 RON | 6.461 RON | −6.461 RON | −6.461 RON | 53.373 RON | 48.455 RON | 4.918 RON | 2.419 RON | 50.954 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 0 RON | 0 RON | 6.461 RON | −6.461 RON | −6.461 RON | 46.912 RON | 41.994 RON | 4.918 RON | −4.042 RON | 50.954 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 25.000 RON | 25.000 RON | 6.461 RON | 17.789 RON | 18.539 RON | 36.451 RON | 35.533 RON | 918 RON | 13.747 RON | 22.704 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (9)
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
- 3812 Colectarea deșeurilor periculoase
- 3821 Recuperarea materialelor reciclabile
- 3822 Producția de energie (electrică sau termică) prin tratarea deșeurilor (inclusiv prin incinerare)
- 3831 Incinerarea deșeurilor fără producție de energie
Raport Economico-Financiar
2019–20211. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.04) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 25,0 K RON |
| Venituri totale | 0 RON | 0 RON | 25,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 6,5 K RON | 6,5 K RON | 6,5 K RON |
| Rezultat net | −6,5 K RON | −6,5 K RON | 17,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2022 (regresie liniară): 33,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2021
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,04 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,04 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,04 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,61 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2021)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2021)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 51,0 K RON | 53,4 K RON | 95,5% |
| 2020 | 51,0 K RON | 46,9 K RON | 108,6% |
| 2021 | 22,7 K RON | 36,5 K RON | 62,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2021
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 25,0 K RON | – |
| Rezultat net | −6,5 K RON | −6,5 K RON | 17,8 K RON | ▲ 375,3% |
| Total active | 53,4 K RON | 46,9 K RON | 36,5 K RON | ▼ 22,3% |
| Capitaluri proprii | 2,4 K RON | −4,0 K RON | 13,7 K RON | ▲ 440,1% |
| Datorii totale | 51,0 K RON | 51,0 K RON | 22,7 K RON | ▼ 55,4% |
| Lichiditate curentă | 0,10 | 0,10 | 0,04 | ▼ 58,1% |
| Marjă netă (%) | – | – | 71,16 | – |
| Scor bonitate | 28 | 30 | 60 | ▲ 100,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2021 (17,8 K RON).
- •Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2022 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 33,3 K RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2021.