CARITHEA 2012 SRL
Date generale
Adresă
România, Bihor, Sat Cheresig, Comuna Toboliu, CHERESIG, 455, 417271
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 433.679 RON | 433.679 RON | 429.478 RON | 102 RON | 4.201 RON | 555.882 RON | 58.563 RON | 497.319 RON | 184.264 RON | 371.618 RON | 277.644 RON | 213.993 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2020 | 372.270 RON | 375.389 RON | 401.933 RON | −30.853 RON | −26.544 RON | 503.079 RON | 58.563 RON | 444.516 RON | 153.647 RON | 349.432 RON | 254.962 RON | 172.448 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2021 | 424.171 RON | 541.916 RON | 536.532 RON | 563 RON | 5.384 RON | 544.733 RON | 64.845 RON | 479.888 RON | 185.657 RON | 359.076 RON | 272.694 RON | 199.320 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2022 | 366.422 RON | 436.222 RON | 430.451 RON | 1.929 RON | 5.771 RON | 470.230 RON | 64.845 RON | 405.385 RON | 187.586 RON | 282.644 RON | 202.493 RON | 197.166 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2023 | 511.497 RON | 556.450 RON | 549.155 RON | 2.120 RON | 7.295 RON | 453.530 RON | 64.845 RON | 388.685 RON | 189.707 RON | 263.823 RON | 150.810 RON | 221.146 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 587.147 RON | 774.821 RON | 768.837 RON | 3.170 RON | 5.984 RON | 471.822 RON | 64.845 RON | 406.977 RON | 193.006 RON | 278.816 RON | 146.240 RON | 253.069 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 680.356 RON | 737.427 RON | 729.735 RON | 4.457 RON | 7.692 RON | 475.876 RON | 31.905 RON | 443.971 RON | 197.462 RON | 278.414 RON | 60.249 RON | 312.528 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (9)
- 4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
Lideri din domeniu
Top companii din Bihor, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4643 — Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
Top format din 33 companii din județul Bihor. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 433,7 K RON | 372,3 K RON | 424,2 K RON | 366,4 K RON | 511,5 K RON | 587,1 K RON | 680,4 K RON |
| Venituri totale | 433,7 K RON | 375,4 K RON | 541,9 K RON | 436,2 K RON | 556,5 K RON | 774,8 K RON | 737,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 429,5 K RON | 401,9 K RON | 536,5 K RON | 430,5 K RON | 549,2 K RON | 768,8 K RON | 729,7 K RON |
| Rezultat net | 102 RON | −30,9 K RON | 563 RON | 1,9 K RON | 2,1 K RON | 3,2 K RON | 4,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 661,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,59 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,38 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,26 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,71 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 11,29 |
| Durata stocaj (zile) | 32 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,18 |
| Durata încasare (zile) | 168 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 371,6 K RON | 555,9 K RON | 66,9% |
| 2020 | 349,4 K RON | 503,1 K RON | 69,5% |
| 2021 | 359,1 K RON | 544,7 K RON | 65,9% |
| 2022 | 282,6 K RON | 470,2 K RON | 60,1% |
| 2023 | 263,8 K RON | 453,5 K RON | 58,2% |
| 2024 | 278,8 K RON | 471,8 K RON | 59,1% |
| 2025 | 278,4 K RON | 475,9 K RON | 58,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 433,7 K RON | 372,3 K RON | 424,2 K RON | 366,4 K RON | 511,5 K RON | 587,1 K RON | 680,4 K RON | ▲ 15,9% |
| Rezultat net | 102 RON | −30,9 K RON | 563 RON | 1,9 K RON | 2,1 K RON | 3,2 K RON | 4,5 K RON | ▲ 40,6% |
| Total active | 555,9 K RON | 503,1 K RON | 544,7 K RON | 470,2 K RON | 453,5 K RON | 471,8 K RON | 475,9 K RON | ▲ 0,9% |
| Capitaluri proprii | 184,3 K RON | 153,6 K RON | 185,7 K RON | 187,6 K RON | 189,7 K RON | 193,0 K RON | 197,5 K RON | ▲ 2,3% |
| Datorii totale | 371,6 K RON | 349,4 K RON | 359,1 K RON | 282,6 K RON | 263,8 K RON | 278,8 K RON | 278,4 K RON | ▼ 0,1% |
| Lichiditate curentă | 1,34 | 1,27 | 1,34 | 1,43 | 1,47 | 1,46 | 1,59 | ▲ 9,2% |
| Marjă netă (%) | 0,02 | -8,29 | 0,13 | 0,53 | 0,41 | 0,54 | 0,66 | ▲ 22,2% |
| Scor bonitate | 62 | 42 | 75 | 70 | 75 | 70 | 80 | ▲ 14,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (4,5 K RON).
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.