Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

DURLEACOM SRL

CUI: 35943235 J52/239/2016 SRL Giurgiu, Sat Băneasa, Comuna Băneasa
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 35943235
Cod înmatriculare J52/239/2016
EUID ROONRC.J52/239/2016
Data înmatriculării 2016-04-11
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 10 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Giurgiu, Sat Băneasa, Comuna Băneasa, IZVORULUI, 15, 87010, CAMERA 1

Țară: România
Județ: Giurgiu
Localitate: Sat Băneasa, Comuna Băneasa
Stradă: IZVORULUI
Număr: 15
Cod poștal: 87010
Completare adresă: CAMERA 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 424.053 RON 584.274 RON 586.650 RON −8.218 RON −2.376 RON 40.990 RON 0 RON 40.990 RON −102.379 RON 143.369 RON 34.943 RON 2.244 RON 0 RON 0 RON 2
2024 440.927 RON 463.313 RON 480.782 RON −17.469 RON −17.469 RON 58.255 RON 0 RON 58.255 RON −119.848 RON 178.103 RON 32.367 RON 6.769 RON 0 RON 0 RON 2
2025 430.883 RON 635.700 RON 491.037 RON 121.980 RON 144.663 RON 54.341 RON 0 RON 54.341 RON 2.132 RON 52.209 RON 46.439 RON 6.216 RON 0 RON 0 RON 2

Reprezentanți și administratori (1)

DURLEA ȘTEFAN
administrator
Giurgiu, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Giurgiu, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 854 companii din județul Giurgiu. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Grad ridicat de îndatorare: 96.1% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
430,9 K RON
Rezultat Net 2025
122,0 K RON
Total Active 2025
54,3 K RON
Scor Bonitate
68/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 68/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 424,1 K RON 440,9 K RON 430,9 K RON
Venituri totale 584,3 K RON 463,3 K RON 635,7 K RON
Cheltuieli totale 586,7 K RON 480,8 K RON 491,0 K RON
Rezultat net −8,2 K RON −17,5 K RON 122,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 438,8 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,04 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,15 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,03 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,04 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante54,3 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri46,4 K RON
Creanțe6,2 K RON
Numerar1,7 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 9,28
Durata stocaj (zile) 39
Rotație creanțe (ori/an) 69,32
Durata încasare (zile) 5

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
33,6%
Marjă netă
28,3%
ROA
224,5%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 143,4 K RON 41,0 K RON 349,8%
2024 178,1 K RON 58,3 K RON 305,7%
2025 52,2 K RON 54,3 K RON 96,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

68
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Slabă (capitaluri pozitive mici) 8/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 424,1 K RON 440,9 K RON 430,9 K RON ▼ 2,3%
Rezultat net −8,2 K RON −17,5 K RON 122,0 K RON ▲ 798,3%
Total active 41,0 K RON 58,3 K RON 54,3 K RON ▼ 6,7%
Capitaluri proprii −102,4 K RON −119,8 K RON 2,1 K RON ▲ 101,8%
Datorii totale 143,4 K RON 178,1 K RON 52,2 K RON ▼ 70,7%
Lichiditate curentă 0,29 0,33 1,04 ▲ 218,2%
Marjă netă (%) -1,94 -3,96 28,31 ▲ 814,9%
Scor bonitate 19 27 68 ▲ 151,9%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (122,0 K RON).
  • •Scorul de bonitate de 68/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 438,8 K RON.

Riscuri identificate

  • •Capitalurile proprii sunt pozitive, dar foarte reduse față de total active — grad ridicat de vulnerabilitate.
  • •Grad de îndatorare de 96.1% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.

Recomandări

  • •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.