Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

GELU ŞI MONICA TRANS SRL

CUI: 37360785 J52/249/2017 SRL Giurgiu, Sat Săbăreni, Comuna Săbăreni
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 37360785
Cod înmatriculare J52/249/2017
EUID ROONRC.J52/249/2017
Data înmatriculării 2017-04-07
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 9 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Giurgiu, Sat Săbăreni, Comuna Săbăreni, SONDEI, 26, 87153

Țară: România
Județ: Giurgiu
Localitate: Sat Săbăreni, Comuna Săbăreni
Stradă: SONDEI
Număr: 26
Cod poștal: 87153

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 254.280 RON 254.495 RON 243.028 RON 9.052 RON 11.467 RON 349.261 RON 175.000 RON 174.261 RON 340.211 RON 9.050 RON 0 RON 167.120 RON 0 RON 0 RON 2
2024 261.300 RON 261.456 RON 207.817 RON 51.286 RON 53.639 RON 471.895 RON 175.000 RON 296.895 RON 391.497 RON 80.398 RON 2.700 RON 282.678 RON 0 RON 0 RON 2
2025 301.631 RON 301.784 RON 257.809 RON 39.560 RON 43.975 RON 495.173 RON 153.000 RON 342.173 RON 431.057 RON 64.116 RON 648 RON 340.580 RON 0 RON 0 RON 2

Reprezentanți și administratori (1)

COSTACHE GELU
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Giurgiu, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 795 companii din județul Giurgiu. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
301,6 K RON
Rezultat Net 2025
39,6 K RON
Total Active 2025
495,2 K RON
Scor Bonitate
95/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 95/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 254,3 K RON 261,3 K RON 301,6 K RON
Venituri totale 254,5 K RON 261,5 K RON 301,8 K RON
Cheltuieli totale 243,0 K RON 207,8 K RON 257,8 K RON
Rezultat net 9,1 K RON 51,3 K RON 39,6 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 319,8 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 5,34 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 5,33 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,01 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 7,72 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate153,0 K RON (30.9%)
Active circulante342,2 K RON (69.1%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri648 RON
Creanțe340,6 K RON
Numerar945 RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 465,48
Durata stocaj (zile) 1
Rotație creanțe (ori/an) 0,89
Durata încasare (zile) 412

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
14,6%
Marjă netă
13,1%
ROA
8,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 9,1 K RON 349,3 K RON 2,6%
2024 80,4 K RON 471,9 K RON 17,0%
2025 64,1 K RON 495,2 K RON 13,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

95
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 254,3 K RON 261,3 K RON 301,6 K RON ▲ 15,4%
Rezultat net 9,1 K RON 51,3 K RON 39,6 K RON ▼ 22,9%
Total active 349,3 K RON 471,9 K RON 495,2 K RON ▲ 4,9%
Capitaluri proprii 340,2 K RON 391,5 K RON 431,1 K RON ▲ 10,1%
Datorii totale 9,1 K RON 80,4 K RON 64,1 K RON ▼ 20,3%
Lichiditate curentă 19,26 3,69 5,34 ▲ 44,5%
Marjă netă (%) 3,56 19,63 13,12 ▼ 33,2%
Scor bonitate 77 87 95 ▲ 9,2%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (39,6 K RON).
  • •Lichiditate curentă bună (5.34), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 319,8 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.