ROGEDIS HUB S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bihor, Sat Sânmartin, Comuna Sânmartin, MIRCEA ELIADE, 33, 417495
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 2.434.647 RON | 2.434.660 RON | 2.498.496 RON | −92.104 RON | −63.836 RON | 211.337 RON | 14.147 RON | 197.190 RON | −91.904 RON | 469.944 RON | 20.103 RON | 77.543 RON | 0 RON | 166.703 RON | 0 |
| 2022 | 2.068.101 RON | 2.072.921 RON | 2.721.125 RON | −668.885 RON | −648.204 RON | 394.457 RON | 12.375 RON | 382.082 RON | −760.789 RON | 1.155.246 RON | 20.093 RON | 282.041 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 127.451 RON | 135.608 RON | 1.345.553 RON | −1.209.945 RON | −1.209.945 RON | 636.482 RON | 132.011 RON | 504.471 RON | −1.970.734 RON | 2.621.238 RON | 3.232 RON | 476.377 RON | 0 RON | 14.022 RON | 0 |
| 2024 | −9.823 RON | −1.618 RON | 535.654 RON | −537.346 RON | −537.272 RON | 421.310 RON | 112.415 RON | 308.895 RON | −2.508.080 RON | 2.608.696 RON | 15.713 RON | 222.631 RON | 331.875 RON | 11.181 RON | 0 |
| 2025 | 0 RON | 6.542 RON | 318.898 RON | −312.356 RON | −312.356 RON | 315.013 RON | 81.970 RON | 233.043 RON | −2.822.813 RON | 2.811.083 RON | 15.713 RON | 217.281 RON | 331.875 RON | 5.132 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (4)
Lideri din domeniu
Top companii din Bihor, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4619 — Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Top format din 357 companii din județul Bihor. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−2.822.813 RON) — risc de insolvență tehnică
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.08) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−312.356 RON)
- •Grad ridicat de îndatorare: 892.4% din active finanțate din datorii
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,43 M RON | 2,07 M RON | 127,5 K RON | −9,8 K RON | 0 RON |
| Venituri totale | 2,43 M RON | 2,07 M RON | 135,6 K RON | −1,6 K RON | 6,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 2,50 M RON | 2,72 M RON | 1,35 M RON | 535,7 K RON | 318,9 K RON |
| Rezultat net | −92,1 K RON | −668,9 K RON | −1,21 M RON | −537,3 K RON | −312,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −1,16 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,08 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,08 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,00 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 0,11 | ≥ 1 | Slab |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 469,9 K RON | 211,3 K RON | 222,4% |
| 2022 | 1,16 M RON | 394,5 K RON | 292,9% |
| 2023 | 2,62 M RON | 636,5 K RON | 411,8% |
| 2024 | 2,61 M RON | 421,3 K RON | 619,2% |
| 2025 | 2,81 M RON | 315,0 K RON | 892,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,43 M RON | 2,07 M RON | 127,5 K RON | −9,8 K RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | −92,1 K RON | −668,9 K RON | −1,21 M RON | −537,3 K RON | −312,4 K RON | ▲ 41,9% |
| Total active | 211,3 K RON | 394,5 K RON | 636,5 K RON | 421,3 K RON | 315,0 K RON | ▼ 25,2% |
| Capitaluri proprii | −91,9 K RON | −760,8 K RON | −1,97 M RON | −2,51 M RON | −2,82 M RON | ▼ 12,5% |
| Datorii totale | 469,9 K RON | 1,16 M RON | 2,62 M RON | 2,61 M RON | 2,81 M RON | ▲ 7,8% |
| Lichiditate curentă | 0,42 | 0,33 | 0,19 | 0,12 | 0,08 | ▼ 30,0% |
| Marjă netă (%) | -3,78 | -32,34 | -949,34 | – | – | – |
| Scor bonitate | 19 | 12 | 12 | 22 | 22 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2021, reflectând o contracție a activității.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Capitalurile proprii negative indică o stare de insolvență tehnică — pasivele depășesc activele.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Grad de îndatorare de 892.4% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
- •Scor de bonitate scăzut (22/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui administrator judiciar sau specialist în restructurare financiară.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
- •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.