IMPERMA S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bihor, Municipiul Oradea, GRIGORE MOISIL, 4, 4, 55
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 186.357 RON | 186.358 RON | 293.404 RON | −108.909 RON | −107.046 RON | 47.468 RON | 0 RON | 47.468 RON | −110.038 RON | 157.506 RON | 17.695 RON | 15.709 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 1.318.030 RON | 1.318.105 RON | 683.683 RON | 621.943 RON | 634.422 RON | 740.317 RON | 0 RON | 740.317 RON | 512.105 RON | 228.212 RON | 62.530 RON | 109.577 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 2.095.294 RON | 2.099.958 RON | 1.156.880 RON | 924.599 RON | 943.078 RON | 1.383.905 RON | 0 RON | 1.383.905 RON | 1.226.177 RON | 157.728 RON | 96.113 RON | 297.628 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2022 | 2.430.994 RON | 2.431.712 RON | 1.924.951 RON | 484.616 RON | 506.761 RON | 1.507.703 RON | 358.921 RON | 1.148.782 RON | 558.161 RON | 949.542 RON | 164.350 RON | 406.663 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2023 | 3.082.696 RON | 3.091.344 RON | 2.267.717 RON | 774.559 RON | 823.627 RON | 1.852.804 RON | 302.461 RON | 1.550.343 RON | 1.332.721 RON | 520.083 RON | 35.718 RON | 1.253.821 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
| 2024 | 2.856.724 RON | 2.867.366 RON | 2.102.159 RON | 647.728 RON | 765.207 RON | 1.973.909 RON | 234.605 RON | 1.739.304 RON | 1.707.126 RON | 266.783 RON | 0 RON | 1.483.912 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
| 2025 | 2.908.253 RON | 2.924.879 RON | 2.571.289 RON | 287.836 RON | 353.590 RON | 830.781 RON | 197.590 RON | 633.191 RON | 533.494 RON | 297.287 RON | 0 RON | 441.793 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
- 2341 Fabricarea articolelor ceramice pentru uz gospodăresc și ornamental
- 2342 Fabricarea de obiecte sanitare din ceramică
- 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
- 4759 Comerţ cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat şi al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
- 5210 Depozitări
Lideri din domeniu
Top companii din Bihor, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
2341 — Fabricarea articolelor ceramice pentru uz gospodăresc și ornamental
Top format din 12 companii din județul Bihor. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 186,4 K RON | 1,32 M RON | 2,10 M RON | 2,43 M RON | 3,08 M RON | 2,86 M RON | 2,91 M RON |
| Venituri totale | 186,4 K RON | 1,32 M RON | 2,10 M RON | 2,43 M RON | 3,09 M RON | 2,87 M RON | 2,92 M RON |
| Cheltuieli totale | 293,4 K RON | 683,7 K RON | 1,16 M RON | 1,92 M RON | 2,27 M RON | 2,10 M RON | 2,57 M RON |
| Rezultat net | −108,9 K RON | 621,9 K RON | 924,6 K RON | 484,6 K RON | 774,6 K RON | 647,7 K RON | 287,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 3,87 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,13 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,13 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,64 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,79 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 6,58 |
| Durata încasare (zile) | 55 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 157,5 K RON | 47,5 K RON | 331,8% |
| 2020 | 228,2 K RON | 740,3 K RON | 30,8% |
| 2021 | 157,7 K RON | 1,38 M RON | 11,4% |
| 2022 | 949,5 K RON | 1,51 M RON | 63,0% |
| 2023 | 520,1 K RON | 1,85 M RON | 28,1% |
| 2024 | 266,8 K RON | 1,97 M RON | 13,5% |
| 2025 | 297,3 K RON | 830,8 K RON | 35,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 186,4 K RON | 1,32 M RON | 2,10 M RON | 2,43 M RON | 3,08 M RON | 2,86 M RON | 2,91 M RON | ▲ 1,8% |
| Rezultat net | −108,9 K RON | 621,9 K RON | 924,6 K RON | 484,6 K RON | 774,6 K RON | 647,7 K RON | 287,8 K RON | ▼ 55,6% |
| Total active | 47,5 K RON | 740,3 K RON | 1,38 M RON | 1,51 M RON | 1,85 M RON | 1,97 M RON | 830,8 K RON | ▼ 57,9% |
| Capitaluri proprii | −110,0 K RON | 512,1 K RON | 1,23 M RON | 558,2 K RON | 1,33 M RON | 1,71 M RON | 533,5 K RON | ▼ 68,7% |
| Datorii totale | 157,5 K RON | 228,2 K RON | 157,7 K RON | 949,5 K RON | 520,1 K RON | 266,8 K RON | 297,3 K RON | ▲ 11,4% |
| Lichiditate curentă | 0,30 | 3,24 | 8,77 | 1,21 | 2,98 | 6,52 | 2,13 | ▼ 67,3% |
| Marjă netă (%) | -58,44 | 47,19 | 44,13 | 19,93 | 25,13 | 22,67 | 9,90 | ▼ 56,3% |
| Scor bonitate | 19 | 100 | 100 | 72 | 100 | 87 | 75 | ▼ 13,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (287,8 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.13), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 3,87 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.