Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
AGRO COMPANY BONITHE S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Giurgiu, Sat Slobozia, Comuna Slobozia, Giurgiului, 192, 87210, CAMERA 1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 78.300 RON | 84.173 RON | 56.930 RON | 25.633 RON | 27.243 RON | 53.867 RON | 125 RON | 53.742 RON | 28.678 RON | 25.189 RON | 9.594 RON | 23.109 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 53.363 RON | 47.400 RON | 37.567 RON | 8.665 RON | 9.833 RON | 55.331 RON | 44 RON | 55.287 RON | 37.344 RON | 17.987 RON | 3.561 RON | 20.529 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 89.562 RON | 122.176 RON | 98.321 RON | 21.618 RON | 23.855 RON | 62.556 RON | 14 RON | 62.542 RON | 58.962 RON | 3.594 RON | 23.986 RON | 78 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 142.714 RON | 169.832 RON | 123.516 RON | 43.527 RON | 46.316 RON | 66.396 RON | 14 RON | 66.382 RON | 52.489 RON | 13.907 RON | 46.334 RON | 11.213 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 160.145 RON | 251.928 RON | 245.981 RON | 4.675 RON | 5.947 RON | 151.386 RON | 14 RON | 151.372 RON | 57.164 RON | 94.222 RON | 116.235 RON | 22.649 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 235.315 RON | 211.337 RON | 204.036 RON | 5.770 RON | 7.301 RON | 136.453 RON | 14 RON | 136.439 RON | 62.933 RON | 73.520 RON | 108.544 RON | 26.003 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 241.574 RON | 313.154 RON | 265.734 RON | 40.212 RON | 47.420 RON | 293.012 RON | 54.887 RON | 238.125 RON | 78.906 RON | 214.106 RON | 190.372 RON | 22.007 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (4)
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
Lideri din domeniu
Top companii din Giurgiu, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
0111 — Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
Top format din 324 companii din județul Giurgiu. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 78,3 K RON | 53,4 K RON | 89,6 K RON | 142,7 K RON | 160,1 K RON | 235,3 K RON | 241,6 K RON |
| Venituri totale | 84,2 K RON | 47,4 K RON | 122,2 K RON | 169,8 K RON | 251,9 K RON | 211,3 K RON | 313,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 56,9 K RON | 37,6 K RON | 98,3 K RON | 123,5 K RON | 246,0 K RON | 204,0 K RON | 265,7 K RON |
| Rezultat net | 25,6 K RON | 8,7 K RON | 21,6 K RON | 43,5 K RON | 4,7 K RON | 5,8 K RON | 40,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 275,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,11 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,22 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,12 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,37 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1,27 |
| Durata stocaj (zile) | 288 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 10,98 |
| Durata încasare (zile) | 33 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 25,2 K RON | 53,9 K RON | 46,8% |
| 2020 | 18,0 K RON | 55,3 K RON | 32,5% |
| 2021 | 3,6 K RON | 62,6 K RON | 5,8% |
| 2022 | 13,9 K RON | 66,4 K RON | 21,0% |
| 2023 | 94,2 K RON | 151,4 K RON | 62,2% |
| 2024 | 73,5 K RON | 136,5 K RON | 53,9% |
| 2025 | 214,1 K RON | 293,0 K RON | 73,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 78,3 K RON | 53,4 K RON | 89,6 K RON | 142,7 K RON | 160,1 K RON | 235,3 K RON | 241,6 K RON | ▲ 2,7% |
| Rezultat net | 25,6 K RON | 8,7 K RON | 21,6 K RON | 43,5 K RON | 4,7 K RON | 5,8 K RON | 40,2 K RON | ▲ 596,9% |
| Total active | 53,9 K RON | 55,3 K RON | 62,6 K RON | 66,4 K RON | 151,4 K RON | 136,5 K RON | 293,0 K RON | ▲ 114,7% |
| Capitaluri proprii | 28,7 K RON | 37,3 K RON | 59,0 K RON | 52,5 K RON | 57,2 K RON | 62,9 K RON | 78,9 K RON | ▲ 25,4% |
| Datorii totale | 25,2 K RON | 18,0 K RON | 3,6 K RON | 13,9 K RON | 94,2 K RON | 73,5 K RON | 214,1 K RON | ▲ 191,2% |
| Lichiditate curentă | 2,13 | 3,07 | 17,40 | 4,77 | 1,61 | 1,86 | 1,11 | ▼ 40,1% |
| Marjă netă (%) | 32,74 | 16,24 | 24,14 | 30,50 | 2,92 | 2,45 | 16,65 | ▲ 579,6% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 100 | 95 | 67 | 80 | 67 | ▼ 16,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (40,2 K RON).
- •Scorul de bonitate de 67/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 275,0 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.