Publicitate

RAIDAV S.R.L.

CUI: 47929439 J52/313/2023 SRL Giurgiu, Sat Roata de Jos, Comuna Roata de Jos
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 47929439
Cod înmatriculare J52/313/2023
EUID ROONRC.J52/313/2023
Data înmatriculării 2023-04-03
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 3 ani

Adresă

România, Giurgiu, Sat Roata de Jos, Comuna Roata de Jos, PRINCIPALĂ, 71, 87195, ANEXA 1

Țară: România
Județ: Giurgiu
Localitate: Sat Roata de Jos, Comuna Roata de Jos
Stradă: PRINCIPALĂ
Număr: 71
Cod poștal: 87195
Completare adresă: ANEXA 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 389 RON 389 RON 9.621 RON −9.232 RON −9.232 RON 0 RON 0 RON 0 RON −9.032 RON 9.195 RON 0 RON 0 RON 0 RON 163 RON 1
2024 44.695 RON 44.695 RON 17.391 RON 23.614 RON 27.304 RON 19.765 RON 0 RON 19.765 RON 14.582 RON 5.183 RON 0 RON 3.562 RON 0 RON 0 RON 0
2025 123.325 RON 123.325 RON 56.388 RON 54.798 RON 66.937 RON 88.422 RON 12.683 RON 75.739 RON 55.038 RON 35.639 RON 0 RON 46.568 RON 0 RON 2.255 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

OLTEANU ANGELA-IONELA
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (19)

Lideri din domeniu

Top companii din Giurgiu, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 26 companii din județul Giurgiu. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
123,3 K RON
Rezultat Net 2025
54,8 K RON
Total Active 2025
88,4 K RON
Scor Bonitate
95/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 95/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 389 RON 44,7 K RON 123,3 K RON
Venituri totale 389 RON 44,7 K RON 123,3 K RON
Cheltuieli totale 9,6 K RON 17,4 K RON 56,4 K RON
Rezultat net −9,2 K RON 23,6 K RON 54,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 179,1 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 2,13 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 2,13 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,82 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 2,48 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate12,7 K RON (14.3%)
Active circulante75,7 K RON (85.7%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe46,6 K RON
Numerar29,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 2,65
Durata încasare (zile) 138

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
54,3%
Marjă netă
44,4%
ROA
62,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 9,2 K RON 0 RON
2024 5,2 K RON 19,8 K RON 26,2%
2025 35,6 K RON 88,4 K RON 40,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

95
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 389 RON 44,7 K RON 123,3 K RON ▲ 175,9%
Rezultat net −9,2 K RON 23,6 K RON 54,8 K RON ▲ 132,1%
Total active 0 RON 19,8 K RON 88,4 K RON ▲ 347,4%
Capitaluri proprii −9,0 K RON 14,6 K RON 55,0 K RON ▲ 277,4%
Datorii totale 9,2 K RON 5,2 K RON 35,6 K RON ▲ 587,6%
Lichiditate curentă 0,00 3,81 2,13 ▼ 44,3%
Marjă netă (%) -2.373,26 52,83 44,43 ▼ 15,9%
Scor bonitate 22 100 95 ▼ 5,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (54,8 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (2.13), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 179,1 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate