Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ANA ANGHEL TRANSPORT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Giurgiu, Municipiul Giurgiu, CĂRĂMIDARII VECHI, 22, 80475, CAMERA 1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 85.724 RON | 85.724 RON | 20.724 RON | 62.528 RON | 65.000 RON | 112.263 RON | 51.708 RON | 60.555 RON | 62.728 RON | 51.535 RON | 0 RON | 4.507 RON | 0 RON | 2.000 RON | 0 |
| 2021 | 131.253 RON | 131.253 RON | 55.028 RON | 72.760 RON | 76.225 RON | 169.755 RON | 36.713 RON | 133.042 RON | 135.488 RON | 38.267 RON | 0 RON | 10.836 RON | 0 RON | 4.000 RON | 0 |
| 2022 | 145.610 RON | 145.610 RON | 122.739 RON | 19.682 RON | 22.871 RON | 84.035 RON | 21.718 RON | 62.317 RON | 68.170 RON | 19.865 RON | 1.125 RON | 13.683 RON | 0 RON | 4.000 RON | 1 |
| 2023 | 323.111 RON | 339.199 RON | 193.950 RON | 142.169 RON | 145.249 RON | 114.159 RON | 6.724 RON | 107.435 RON | 86.782 RON | 32.377 RON | 0 RON | 2.011 RON | 0 RON | 5.000 RON | 1 |
| 2024 | 354.306 RON | 383.199 RON | 176.349 RON | 202.068 RON | 206.850 RON | 166.762 RON | 476 RON | 166.286 RON | 99.975 RON | 75.787 RON | 0 RON | 27.698 RON | 0 RON | 9.000 RON | 1 |
| 2025 | 376.875 RON | 376.875 RON | 256.989 RON | 108.128 RON | 119.886 RON | 231.120 RON | 0 RON | 231.120 RON | 108.373 RON | 131.747 RON | 0 RON | 4.698 RON | 0 RON | 9.000 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Giurgiu, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Top format din 795 companii din județul Giurgiu. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 85,7 K RON | 131,3 K RON | 145,6 K RON | 323,1 K RON | 354,3 K RON | 376,9 K RON |
| Venituri totale | 85,7 K RON | 131,3 K RON | 145,6 K RON | 339,2 K RON | 383,2 K RON | 376,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 20,7 K RON | 55,0 K RON | 122,7 K RON | 194,0 K RON | 176,3 K RON | 257,0 K RON |
| Rezultat net | 62,5 K RON | 72,8 K RON | 19,7 K RON | 142,2 K RON | 202,1 K RON | 108,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 466,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,75 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,75 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,72 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,75 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 80,22 |
| Durata încasare (zile) | 5 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 51,5 K RON | 112,3 K RON | 45,9% |
| 2021 | 38,3 K RON | 169,8 K RON | 22,5% |
| 2022 | 19,9 K RON | 84,0 K RON | 23,6% |
| 2023 | 32,4 K RON | 114,2 K RON | 28,4% |
| 2024 | 75,8 K RON | 166,8 K RON | 45,5% |
| 2025 | 131,7 K RON | 231,1 K RON | 57,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 85,7 K RON | 131,3 K RON | 145,6 K RON | 323,1 K RON | 354,3 K RON | 376,9 K RON | ▲ 6,4% |
| Rezultat net | 62,5 K RON | 72,8 K RON | 19,7 K RON | 142,2 K RON | 202,1 K RON | 108,1 K RON | ▼ 46,5% |
| Total active | 112,3 K RON | 169,8 K RON | 84,0 K RON | 114,2 K RON | 166,8 K RON | 231,1 K RON | ▲ 38,6% |
| Capitaluri proprii | 62,7 K RON | 135,5 K RON | 68,2 K RON | 86,8 K RON | 100,0 K RON | 108,4 K RON | ▲ 8,4% |
| Datorii totale | 51,5 K RON | 38,3 K RON | 19,9 K RON | 32,4 K RON | 75,8 K RON | 131,7 K RON | ▲ 73,8% |
| Lichiditate curentă | 1,18 | 3,48 | 3,14 | 3,32 | 2,19 | 1,75 | ▼ 20,0% |
| Marjă netă (%) | 72,94 | 55,43 | 13,52 | 44,00 | 57,03 | 28,69 | ▼ 49,7% |
| Scor bonitate | 77 | 100 | 87 | 100 | 95 | 77 | ▼ 18,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (108,1 K RON).
- •Scorul de bonitate de 77/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 466,4 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.